رییس آموزش و پرورش کاشمر: باید وضع موجود کتابخوانی را تغییر داد

آموزش و پرورش

رییس اداره آموزش و پرورش کاشمر گفت: رونق فرهنگ مطالعه باعث سرافرازی جامعه می شود.

ابوالفضل حسینی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در حاشیه جشن کتاب و کتابخوانی با اشاره به اهمیت کتاب و کتبخوانی گفت: پویایی فکر و پاکیزگی روح با مطالعه و آگاهی میسر و مهیا می شود و انسان دانا و خردگرا در هرشرایطی مسیر پرصفا و دل انگیز را بر راه سنگلاخ و غبارآلود ترجیح می دهد.

وی با توصیه به دانش آموزان به مطالعه بیشتر گفت : اگر فرهنگ کتاب ومطالعه درجامعه مارونق پیداکند و علاقمندان زیادی به آن روآورند، باعث توسعه وگسترش کشور وسرفرازی ملت وجامعه خواهد شد.

حسینی تصریح نمود: باید وضع موجود کتابخوانی را تغییر و در جهت ترویج آن، تبلیغات گسترده انجام دهیم.

وی اظهار داشت: یکی از راهکارهای تحقق اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است که باید از مهدهای کودک، کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدارس کشور آغاز شود.

رییس اداره آموزش و پرورش کاشمر گفت: پایه و اساس ایجاد تمدن های بزرگ در طول تاریخ مطالعه بوده است و باید عشق و علاقه به مطالعه و تبیین فرهنگ مطالعه را از کودکان خود آغاز کنیم.

وی تصریح نمود : با ترویج فرهنگ مطالعه می توانیم سهم و نقش افراد را در تولید علم در دنیای رو به پیشرفت و ترقی امروزی هر چه بیشتر افزایش دهیم.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!