رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر: فرهنگ زیارت نیازمند گسترش است

فرماندار کاشمر گفت: فرهنگ زیارت به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مفاهیم مذهب تشیع ، امروزه بیش از پیش، نیازمند توسعه و گسترش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حجت الاسلام تدینی در حاشیه در بازدید از طرح توسعه مجموعه امامزاده سید مرتضی (ع) کاشمر اظهار داشت: بقاع متبرکه و امامزادگان به‌عنوان مراکزی اثرگذار علاوه بر قداست، معنویت و کراماتی که در این مکان‌های شریف مشاهده می‌شود همواره در طول زمان، مظهر حیات دینی و فرهنگی بوده و هستند.

وی با بیان اینکه کاشمر در استان خراسان رضوی بعد از مشهد به عنوان دومین شهر زیارتی استان مطرح است، افزود: مهم‌ترین بقعه مربوط به امامزاده سیدحمزه (ع) و سیدمرتضی (ع) است به‌طوری که حضور عظیم زائران و مشتاقان اهل‌بیت در آن‌ها گواه این ادعاست.

وی با اشاره به اینکه امکانات موجود در مجموعه سیدمرتضی جوابگوی نیاز مراجعه‌کنندگان نیست، طرح جامع گردشگری “حرم تا حرم” را یک ضرورت و گامی مهم برای رفع مشکلات بقعه سید مرتضی دانست و افزود:در همین راستا یک برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند برای اجرای این پروژه عظیم ضروری است.

وی اظها داشت: وضعیت فعلی امامزادگان در کاشمر متناسب با ظرفیت و مزیت‌های زیارتی و سیاحتی نیست.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!