رییس اداره هواشناسی کاشمر: کاهش میزان نزولات جوی موجب خشکسالی شدید در منطقه شده است

هواشناسی کاشمر

رییس اداره هواشناسی شهرستان کاشمر تاکید کرد: کاهش میزان نزولات جوی موجب خشکسالی شدید در منطقه شده است.

قوامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با بیان این که براساس پیش بینی فصلی انتظار می‌رود در پاییز امسال شاهد بارش و دما در حد نرمال و کمتر از نرمال باشیم، گفت: میانگین بارش در سال‌ها گذشته در حد ۲۰۰ میلیمتر و بیشتر از این میزان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در مهرماه سال جاری مشابه سال قبل فاقد بارندگی و در نیمه اول آبان ماه شاهد ۳٫۵ میلیمتر بارش بوده‌ایم، افزود: در روزهای آتی شاهد کاهش شدید دما و برودت هوا خواهیم بود که بارندگی نیز پیش‌بینی شده است.

قوامی خاطرنشان کرد: در سال زراعی ۸۹ ـ ۹۰ میزان۱۱۶ میلیمتر بارش داشته‌ایم که در این میزان نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل ۳۰ درصد و نسبت به میانگین دراز مدت ۴۰ درصد کاهش داشته‌ایم.

۳ نظر

  1. قوامی گفت:

    سلام خوبست لکن بایدبیشتر کارکردوبروزبود م.ر.ق

  2. ناشناس گفت:

    از بس مردم کاشمر خوبن بارون نمیاد

  3. فوامی گفت:

    سلام-شاید پس از گذشت چند سال از این خبر و گزارش ، دیگر ضرورت و خواننده ای نداشته باشد- خود بنده هم تا کنون بازنشسته شده ام-درهر حال حجمی را هم اشغال نمیکند و بی ضرراست فقط تازگی ندارد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!