فرمانده سپاه کاشمر: بسیج مصداق عینی اتحاد ملی و انسجام اسلامی است

فرمانده سپاه کاشمر گفت: بسیج خود مصداق عینی اتحاد ملی و انسجام اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان، سرهنگ علی اسدیان امروز در جلسه ستاد گرامیداشت هفته بسیج، بسیج را عامل قوی و تقویت کننده وحدت، اقتدار و امنیت ملی دانست و اظهار داشت: بسیج و بسیجی با بصیرت و معنویت هم آغوش، با افراط گرایی در تقابل و برای دستیابی به وحدت تاکنون هشیار عمل کرده و معطوف به مصالح عمومی و عامل شکوفایی قابلیت ها و توانایی های ملی بوده و است.

وی گفت: دنیای اسلام در تبلور انسجام اسلامی و تقویت آن و ایران اسلامی در همگرایی و تقویت اتحاد ملی و همدلی مردمان خویش به اثر و کارکرد بسیج آنچنان امید بسته و کوتاهی در این برهه از زمان قابل چشم پوشی نیست.

سرهنگ اسدیان با اشاره به اهمیت نقش آفرینی بسیج در طول تاریخ انقلاب اسلامی افزود: وجود مکتبی بودن و مردمی بودن این نهاد خودجوش و فعالیت های بسیج در عرصه های مختلف فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی ،سیاسی و…قابل مشاهده است و در آینده هم می تواند نقش آفرین باشد و جایگاه مهم در حفظ نظام و پیشرفت عدالت داشته باشد.

وی گفت: امروز نیز تبلور اتحاد ملی در داخل و انسجام اسلامی در خارج از وسعت گروه سرزمینی درتوان دستان بسیجیانی است که به تولید دانش و علوم و فنون همت گذاشته اند.

وی اظهار داشت: عرصه های فعالیت بسیج در طول سی سال گذشته با حضور و مشارکت مردم در پیروزی انقلاب و حفظ آن بوده و وظیفه اصلی بسیج در دفاع از کشور در جبهه های جنگ و حضور گسترده بسیجیان در خط مقدم و دیگر حوزه‌های دفاع در پشت جبهه ها باعث شد که بسیجیان را به عنوان نیروهای اصلی دوران دفاع مقدس بشناسند.

وی گفت : اگر نقش بسیج را در مواقعی و به طور برجسته در دوران حماسی جنگ با فرهنگ و معانی خاص اش صرفاً نظامی می دیدیم، امروز ارگان و نهادی است نسبتاً وسیع، با کارکردهای گوناگون و پاسخگوی برخی از نیازهای اساسی و حیاتی جامعه در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی سیاسی و یا نظامی است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!