کشف بیش از یک تن مواد غذایی فاسد در کاشمر

رییس مرکز بهداشت کاشمر اعلام کرد: در بازدیدهای انجام شده توسط گروه بازرسان بهداشت محیط  شهرستان بیش از یک تن مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان کشف شد.

مجتبی قائمی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، اظهار داشت: در آبان ماه سال جاری  در راستای نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، در بازدیدهای انجام شده توسط گروه بازرسان بهداشت محیط، طی یک هفته گذشته ۲۳۸ کیلوگرم کالباس که تاریخ مصرف آن گذشته بود، ۶۴۰ کیلوگرم انواع آجیل و پسته غیر قابل مصرف، ۱۰۰ کیلوگرم آبلیمو، ۸۰ کیلوگرم خرمای کپک زده و ۱۰کیلو گرم خلال بادام آفت زده از مراکز توزیع جمع آوری و برای معدوم سازی به مرکز بهداشت کاشمر منتقل گردید.

وی با تأکید براین که  شهروندان در هنگام خرید کالا باید نظارت دقیق بر اصول بهداشتی کالا از قبیل تاریخ تولید و انقضا و داشتن پروانه بهداشتی کالا داشته باشند، گفت: برخی افراد سودجو با پاک کردن مهلت انقضا برخی کالاها امکان نظارت دقیق برای مصرف کننده را ازبین می برند .

رییس مرکز بهداشت کاشمر با بیان این که ستاد فوریت های سلامت محیط و کار این شهرستان مجهز به تلفن رایگان ۰۹۶۷۸ شده است، گفت: شهروندان درهر موقع از شبانه روز در صورت مشاهده هرگونه مشکل و تخلف بهداشتی می توانند با این سامانه تماس گرفته و جهت پیگیری مشکلات بهداشتی اقدام کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!