“محمد رضا باهنر” در کاشمر سخنرانی می‌کند

مدیر مجتمع فرهنگی آیت‌الله شهید مدرس گفت: محمد رضا باهنر، نایب رییس مجلس شورای اسلامی دهم آذر ماه، همزمان با هفتاد و چهارمین سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس، میهمان مردم کاشمر است‌ و در مراسم این روز سخنرانی می‌کند.

حمزه سپهریان در گفت‌وگو با خبرگزاری داشنجشویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، اظهار داشت: دهم آذر همزمان با روز مجلس، مراسم ویژه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسوولان کشوری، استانی، شهرستان و اقشار مختلف مردم در جوار آرامگاه این اسوه فقاهت و سیاست برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز طبق سنوات گذشته این مراسم باشکوه برگزار می‌شود، اظهار داشت: برگزاری دعای کمیل و ندبه، برگزاری شب شعر،‌ محفل انس با قرآن، همایش تبیین اندیشه‌های مدرس از برنامه‌های بزرگداشت سالگرد شهادت مدرس است.

سپهریان برگزاری مسابقات کتابخوانی، ورزشی و هنری، برپایی نمایشگاه عکس و اختصاص بخشی از خطبه‌های نماز جمعه کشور به اندیشه‌های شهید مدرس را از جمله دیگر برنامه‌های هفتاد و چهارمین سالگرد شهید مدرس در سطح کشور، استان و شهرستان دانست.

وی گفت: تجلیل از مقام عالم، مجاهد و یک شهید ارزشمند و فداکار که مایه افتخار اسلام و ایران است، توفیقی بزرگ است که نصیب مردم کاشمر شده است.

مدیر مجتمع فرهنگی آیت‌الله شهید مدرس با بیان اینکه برگزاری بزرگداشت شهید مدرس مربوط به یک نهاد و گروه خاصی نیست، اظهار داشت: مدرس دارای شان و منزلت بزرگی است که این خود برای اسلام، ملت و تمام کشور مایه افتخار است.

وی تجلیل از مدرس را تجلیل از امام(ره) دانست و خاطر‌نشان کرد: اگر بخواهیم در بین بزرگان دین و سیاست نمونه‌ای مانند مدرس بیابیم، جز شخص امام، نمونه‌ای دیگر وجود ندارد و اگر شهید مدرس در آن زمان بحث سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست را مطرح کرد، امام نیز بر اساس همین اصل و مبنا انقلاب را سامان دادند که این خود نشان‌دهنده شان و شخصیت بزرگ شهید مدرس است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!