معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشمر: ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از فعالان قرآنی کاشمر ضروری است

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشمر گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از فعالان قرآنی شهرستان کاشمر ضروری است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، علیرضا نبوی ثالث در جلسه ستاد برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قران کریم اداره اوقاف و امورخیریه در کاشمر اظهارداشت: همه باید به بهترین نحو قرآن را بیاموزیم و بر تاثیرپذیری از مفاهیم و آیات قرآن وعمل به این دستورات الهی تاکید کنیم.

وی گفت: شناخت نخبگان و استعدادهای قرآنی می تواند دبیرخانه ستاد را در اجرای بهتر این مسابقات یاری نماید و پیشنهاد ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از فعالان قرآنی شهرستان را به جلسه ارائه نمود و از اداره اوقاف و امورخیریه خواست تا کمیته‌ای را با حضور دستگاه‌های دست‌اندرکار فعالیت‌های قرآنی به منظور شناسایی فعالان قرآنی و میزان توانایی هر فرد تشکیل نمایند.

نبوی ثالث اظهارداشت: در امر فراگیری قرآن مهم آن است که در کنار آموزش، این دستورات در زندگی روزمره و در جامعه عملی شود که یکی از تاکیدات مهم آیات قرآنی این است که حکومت‌های اسلامی از ظلم و ستم بپرهیزند وهیچگونه ظلم و ستمی را هم قبول نکنند که این امر در جمهوری اسلامی به گونه ای شده است که عمل به دستورات قرآن سرلوحه تمام کارها و تصمیمات در بین مسوولان نظام می باشد.

در ادامه حجت الاسلام اسماعیل تدینی رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان کاشمر افزود: ۱۰پایگاه کار ثبت‌نام از متقاضیان را انجام داده‌اند و تاکنون تعداد ۴۶۰۰ نفر ثبت نام نموده اند.

وی با بیان اینکه مقدمات برگزاری سی وچهارمین دوره مسابقات قران کریم درشهرستان فراهم شده است،‌ اظهارداشت: هدف از برگزاری مسابقات قرآنی برگزاری این مسابقات بصورت فراگیر وهمگانی است؛ باید با دلسوزی و اخلاص سعی درانجام فعالیتهای قرآنی به بهترین شکل داشته باشیم.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان کاشمر گفت: این دوره از مسابقات با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری با هدف نشر علوم و مفاهیم قرآنی و فراگیرشدن فرهنگ قرآن در بین همه اقشار جامعه و فراهم شدن زمینه شرکت همه علاقه‌مندان به قرآن در این دوره از مسابقات و ایجاد موجی از نورانیت در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!