امام‌جمعه کاشمر: نیروهای مسلح ایران با کنترل و سرنگونی هواپیمای جاسوسی، آمریکا را تحقیر کردند

امام جمعه کاشمر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر و تبریک “روز دانشجو”، گفت: امروز نیز دانشجویان راه مبارزه با استعمار و استبداد را ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام “سیدقاسم یعقوبی”، در اجتماع نمازگزاران جمعه کاشمر، با اشاره به اینکه دانشجویان از پیشتازان مبارزه با استعمار هستند، گفت: در شرایط فعلی داشجویان در ابعاد مختلف علمی و پژوهشی یک جنگ علمی در برابر بیگانگان به راه انداخته‌اند.

وی با بیان این که غرب در چند سال اخیر کشور ما را تحریم کرد تا مشکلاتمان افزایش یابد و نتوانیم کشور را اداره کنیم اما با وجود دانشجویان پرتلاش و دانشمندان متعهد، بسیاری از مشکلات را حل کردیم، گفت: اگر دشمن به سراغ ترور دانشمندان هسته‌یی ما رفته، برای این بوده که حرکتهای علمی در دانشگاهها انجام نگیرد حال آنکه ما شاهدیم طی روزهای اخیر نیروهای سپاه و ارتش توانستند هواپیمای جاسوسی آمریکا را که بسیار مدرن و پیشرفته بود در کنترل خود بگیرند و به زمین بنشانند و در این راستا ضمن تحقیر آمریکا، نشان دادند که قدرت علمی و فناوری ایران در جنگ الکترونیک بسیار نیرومندتر از آنچه آنان فکر می‌کنند، است.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: آنان با این کار خود به دنیا توانایی ملت ایران و فرزندان عاشورایی این مرز و بوم را نشان دادند.

امام جمعه کاشمر با اشاره به این که صهیونیستها ماهها در ایران جاسوسی کردند و جاسوسهایی از طریق مرزهای زمینی و دریایی توسط آمریکا، اسرائیل و انگلیس وارد کشور شدند اما همه آنان به دام نیروهای اطلاعاتی ما افتادند، گفت: این هواپیمای بدون سرنشین همان هواپیمایی بود که از طریق آن بن‌لادن را یافتند و هر روز در پاکستان جنایت می‌کنند و آدم می‌کشند و مردم مظلوم پاکستان و دولت بی‌رمق این کشور نمی‌توانند کاری انجام دهند اما وقتی این هواپیمای مدرن را به ایران فرستادند، فرزندان ایران در سپاه و ارتش با شجاعت، بیداری و هوشیاری به خوبی آن را شناسایی کردند و با متوقف کردن آن پاسخ بسیار محکم و قوی به آنان دادند.

وی گفت: اگرچه این روزها آمریکا تلاش دارد کشور ما را منزوی کند اما آنان از تحریم ملت ایران سودی نمی‌برند و دیدند به پیشرفته‌ترین فناوری الکترونیک با لطف الهی و اقدامات ارزشمند دانشمندان کشورمان دست یافته‌ایم.

حجت‌الاسلام یعقوبی گفت: نباید از این موفقیتها مغرور شویم زیرا قبل از هر چیز اراده خداوند و عنایت ائمه(ع) باعث شده که این گونه دشمن خوار و ذلیل شود.

وی به دوران هشت ساله دفاع مقدس و مظلومیت ملت ایران اشاره کرد و گفت: اگرچه بسیاری از کشورها حاضر نبودند جنایتهای صدام را محکوم کنند اما ما با پشتوانه ملت در اوج مظلومیت جنگیدیم تا اینکه دشمن ناچار شد بپذیرد عراق متجاوز است و ایران از خود دفاع کرده است. از این‌رو همواره شاهد بوده‌ایم که خداوند بر عزت و افتخار ملت ایران افزوده و آثار توطئه و فتنه دشمنان را به خودشان برگردانده است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، گفت: عاشورا ایام مهم و سرنوشت‌سازی برای ماست.

وی افزود: اگرچه دشمنان نمی‌توانند ابهت و عظمت عاشورا را ببینند و به همین دلیل هیئتهای عزاداری را در افغانستان به خاک و خون می‌کشند، گفت: در کشور ما هم در عاشورای ۸۸ فتنه‌آفرینی کردند و اعمالی به دست اراذل و اوباش انجام دادند و فکر می‌کردند با این کارها عاشورا تضعیف می‌شود حال آنکه هر ضربه‌ای که به ما و نظام اسلامی‌مان وارد کنند، به برکت عاشورا ما قوی‌تر می‌شویم.

وی اظهار داشت: اگرچه دشمن سعی در کمرنگ کردن عاشورا دارد اما می‌بینیم که در سایه رهبری و نظام اسلامی به اهداف عاشورا روز به روز نزدیکتر می‌شویم.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها