امام جمعه کاشمر : فرهنگ عاشورا هیچ گاه اجازه نمی‌دهد اخلاق در جامعه اسلامی فراموش شود

امام جمعه کاشمر گفت: فرهنگ عاشورا هیچ گاه اجازه نمی دهد اخلاق در جامعه اسلامی فراموش شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حجت الاسلام یعقوبی در جمع مردم با اشاره به اینکه خداوند شر و خوبی را در کنار هم قرار داد تا انسان ها با چشم بازتری بتوانند معروف ها را از منکرها و خیرها را از شرها تشخیص دهند، اظهار داشت: یکی از مواردی که قرآن کریم آنها را با یکدیگر مقایسه کرده جامعه جهادگر با جامعه ای که اهل کار و تلاش نبوده است و گفته که اینها با یکدیگر برابر نیستند.

امام جمعه کاشمر در ادامه عاشورا را عامل نوسازی جامعه اسلامی دانست و گفت : فرهنگ عاشورا هیچ گاه اجازه نخواهد داد اخلاق در جامعه اسلامی فراموش شود .

وی با اعلام اینکه هرگاه بخواهد بی بند و باری و بی غیرتی در جامعه اسلامی رشد کند و تبلیغات مسموم بیگانگان جامعه را تحت تأثیر قرار دهد عاشورا از راه می رسد و همه مفاسد را دور می ریزد اظهار داشت : یکی از عواملی که هیچ گاه نخواهد گذاشت امت اسلام گمراه شود امر به معروف و نهی
از منکر است .

وی با اشاره به اینکه هرگاه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل در جامعه می باشد آن جامعه ، جامعه ای شاداب ، دیندار ، بااخلاص و پیشرو خواهد بود، تصریح کرد : اگر جامعه ای می خواهد اهل تلاش و اهل مقاومت بوده و از دشمن نهراسد باید از اشرافیت گری و از چشم داشتن به مال دنیا دوری کند .

یعقوبی با بیان اینکه ساکت و راکت نبودن جامعه اسلامی در برابر مسائل و مشکلاتی که پیش می آید و اهل جهاد بودن در راه خدا را از جمله پیام های عاشورا دانست و تصریح کرد : جهاد در راه خدا همراه با پذیرفتن سختی ها ، صبر و استقامت و پایداری است .

وی با اشاره به اینکه امت اسلام با الهام از عاشورا همیشه باید خود را بازسازی کنند، گفت: ملتی که به اشرافی گری و مظاهر دنیا دل خوش کند گرفتار پوسیدگی و کر خوردگی می شود .

وی با اعلام اینکه خداوند جهاد را به دو قسمت کرده و آن جهاد با مال و جان است، افزود: افرادی که با مال و جان شان جهاد می کنند خداوند آنها را فضیلت داده است .

وی افزود: کسی که جهاد می کند تا امام حق و عدل بیاید آن جهاد، افضل جهادهاست چیزی که امروز ایران انجام داد و دنیای اسلامی درصدد تحقق آن است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!