دبیر انجمن ناشنوایان کاشمر: جامعه آگاهی لازم را جهت برقراری ارتباط با ناشنوایان ندارد

دبیر انجمن ناشنوایان کاشمر گفت: ناشنوایان اگرچه انسان های دوست داشتنی هستند اما جامعه پذیرای آنان نیست و جهت برقراری ارتباط با آنان آگاهی لازم را ندارد.

محمد غفوری در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه اشتغال ناشنوایان از جمله بزرگترین مشکلات آنان است، گفت : اگرچه ناشنوایان به لحاظ ذهنی ، جسمی و حرکتی مشکلی ندارند ولی ابزار و شرایط رشد فکری و ارتباطی ناشنوایان تاکنون فراهم نشده است.

وی با اعلام اینکه بسیاری از ناشنوایان به علت عدم کسب آموزش های لازم و تحصیل ، در کارهای بسیار نازلی مشغول هستند که با توجه به درآمد پایین، شرایط ازدواج آنان سخت و زندگی شان در سطح قشر متوسط رو به پایین است.

غفوری، توجه به ساماندهی اوقات فراغت معلولان را از جمله ناشنوایان ضروری دانست و افزود: اگر اختصاص سه درصد بودجه در قانون به معلولان تحقق یابد ، مشکلات جامعه معلولان حل می گردد .
لازم به یادآوری است مراسم ازدواج شش زوج ناشنوا با حضور سرپرست فرمانداری ، شهردار و تنی چند از مسوولان محلی با اهداء هدایایی به آنان همزمان با دهه اول ذیحجه برگزار شد .

۱ نظر

  1. میثم براتی گفت:

    سلام وبلاگ شما خیلی قشنگه
    منم ناشنوا هستم از یاسوج
    موق باشید…

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!