نماز ظهر عاشورا در کاشمر اقامه شد

مردم مؤمن و عزادار کاشمر در قالب دسته‌جات و هیات‌های عزاداری و جوانان و نوجوانان با شور و حال وصف نشدنی در صفوف منظم و به هم پیوسته نماز ظهر عاشورا را در امامزاده سید حمزه کاشمر به امامت امام جمعه کاشمر اقامه کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، مردم شهرستان کاشمر با برپایی نماز ظهر عاشورا صحنه شیفتگی به سالار شهیدان را به نمایش گذاشته و همزمان با اذان ظهر مردم این خطه با گستردن سجاده عشق و حضور در نماز جماعت از رهبر آزادگان جهان پیروی کردند.

عاشقان امام حسین (ع) ظهر روز عاشورا پس از عزاداری برای سالار شهیدان و ۷۲ تن از یارانش با گسترانیدن سجاده عشق نماز ظهر عاشورا را در جوار امامزاده سید حمزه ( ع ) به امامت حجت‌الاسلام یعقوبی اقامه کردند.

مداحان اهل بیت نیز به بخشی از مصائب امام حسین (ع) و قیام خونین کربلا پرداختند.

شهرستان کاشمر روز عاشورا مصداق کل یوم العاشورا و کل عرض کربلا بود. همه زن و مرد، پیر و جوان و بزرگ و کوچک آمده بودند تا عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار و امام حسین (ع) ابراز کنند.

عزاداران حسینی در کاشمر به صورت خودجوش با حضور در مساجد و تکایا در قالب هیئت‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی با حرکت به سمت امامزاده سید حمزه ( ع ) برادر امام رضا (ع)، اعتقاد قلبی خود را به امامت و ولایت نشان داده و بار دیگر اتحاد و وحدت خود را به نمایش گذاشتند.

در این روز همچنین بر شمار زائران اماکن مقدسه شهرستان افزوده شد و مردم عزادار این خطه ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دادند.

مرد این شهرستان در مراسم عاشورا نشان دادند که رهروان خوبی برای ائمه و ولایت هستند و در این راه، هیچ کاری حتی تلاش و توطئه دشمنان و بدخواهان در وارد کردن برخی خرافه‌ها نخواهد توانست گام‌های آنها را در ادامه راه امام حسین (ع) و یارانش سست کند.

ایجاد ایستگاه‌های صلواتی و پخش نذری در میان مردم عزادار از جمله مراسمی بود که در روز عاشورا از سوی مردم سوگوار انجام شد.

در شهرستان کاشمر در چنین ایامی بازار احسان و نذورات به گرمی رونق دارد و اهالی اقدام به پخش شوله زرد، شربت ، شیر، طعام، چای و نذری‌های مختلف برای برآورده شدن حاجات خود می‌کنند.

آیین‌های ویژه عزاداری روز عاشورا همزمان با کاشمر در شهرریوش و شهرستان خلیل آباد با حضور امت خداجوی و دوستدار اهل بیت برگزار شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!