همایش شیرخوارگان حسینی در کاشمر برگزار شد

شیرخوارگان حسینی

همایش شیرخوارگان حسینی در محل حسینیه حضرت علی اصغر در کاشمر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، همایش شیرخوارگان حسینی با هدف تکریم حماسه شیرخواره شهید حریم اهل بیت (ع) به عنوان بزرگترین سند مظلومیت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و به نمایش گذاردن ابعاد عاطفی، حماسی و عقلانی قیام حسینی جهت انتقال اصل پیام عاشورا در کاشمر همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

در این مراسم معنوی مادران عزادار با بستن سربندها و پیشانی بندهای سبز به سر و پیشانی شیرخوارگان خود با خواندن لالایی بـه یادشهادت مظلومانه طفل اباعبدالله (ع) به عزاداری پرداختند .

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام نصیری، رئیس دانشگاه پیام نور کاشمر هدف از برپایی همایش شیرخوارگان حسینی را بزرگداشت شعائر حسینی و تربیت نسل انقلابی ، مکتبی و حسینی و توسل به حضرت علی‌اصغر علیه‌السلام اعلام نمود.

و ی گفت: احیای دین، اصلاح جامعه و اجرای دستورات الهی سه پیام مهم نهضت عاشورا ست که امروز نیز در هر جامعه‌ای قابل اجراست.

وی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) الگوی برجسته ماست به پیام‌های فردی و اجتماعی قیام کربلا اشاره نمود و گفت: از لحاظ فردی ما باید به دنبال آزادمنشی و عدالت و حفظ ارزش‌های دینی و اصلاح جامعه و برخورد با ظالم و تشکیل حکومتی بر مبنای دستورات الهی باشیم و از نظر اجتماعی نیز باید به دنبال سه محور اصلی احیای دین، اصلاح جامعه و اجرای دستورات الهی باشیم.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!