پیرغلام ابا عبدالله الحسین(ع) در حال اجرای شبیه‌خوانی درکاشمر درگذشت

حبیب الله راستگو ، پیشکسوت تعزیه خوانی کاشمر در حال اجرای شبیه خوانی در نقش حضرت عباس(ع) جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، باید عاشقش باشی و لحظه به لحظه با او زندگی کنی تا بتوانی خط به خط زندگی اش را با نغمه ای زیبا و نوایی دلنشین تعزیه بسرایی و در ظهر عاشورا در حال تعزیه خوانی، جان به جان آفرین تسلیم کنی.

حبیب الله راستگو متولد ۱۳۱۸ در روستای طرق از توابع بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر از ۱۰ سالگی شروع به تعزیه خوانی در نقش حضرت رقیه(س) و حضرت علی اکبر کرد و در این اواخر به ایفای نقش حضرت ابوالفضل(ع) پرداخت.

این پیشکسوت تعزیه خوان کاشمری پس از ۶۲ سال تعزیه خوانی در نقش های مختلف که حضرت ابوالفضل(ع) آخرین نقش وی بود پس از گفتن شهادتین و چهار مرتبه « یا ابوالفضل » جان به جان آفرین تسلیم کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر در گفت و گو با ایسنا، ضمن تسلیت این ضایعه به جامعه هنرمند شهرستان گفت: دو سال قبل حبیب الله راستگو از طریق اداره ارشاد به عنوان تعزیه خوان پیشکسوت معرفی شد که همان زمان جهت مستمری بگیری مدارک وی به وزارت اراشاد ارسال شد ولی جواب آن هنوز هم نیامده است

جوادروشندل گفت: راستگو یکی از مداحان و تعزیه خوانان معروف کاشمر بود که حین اجرای برنامه شبیه خوانی، در حال ایفای نقش حضرت ابوالفضل(ع) جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وی گفت : امروز صبح با حضور هیات های مذهبی و عزاداران حسینی و تمام اهالی روستا این تعزیه خوان پیشکسوت در آرامگاه ابدی اش و در کنار مادر و پدرش در روستای طرق به خاک سپرده شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!