برگزاری گردهمایی حسینی ویژه کودکان به مناسبت اربعین حسینی در کاشمر

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری ریحانه ولایت شهرستان کاشمر گفت: تمامی تلاش هیات نوگلان منتظر این است که فرزندان محب قرآن و اهل بیت(ع) تربیت کرده و آنها را برای جنگ نرم واکسینه کند.

مریم عاصمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، از برگزاری گردهمایی حسینی ویژه کودکان خبر داد و در این خصوص اظهارداشت: موسسه فرهنگی هنری ریحانه ولایت در راستای نشر و گسترش فرهنگ غنی اسلام، قرآن، شهید و شهادت با تکنولوژی روز و با هدف پیروی از قرآن و دستورات ائمه اطهار(ع) و تقویت پایه‌های دینی آنها هیات مذهبی نوگلان منتظر ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی را در ایام تاسوعا و عاشورا سال ۸۸ تاسیس کرد.

وی عنصر اصلی هیات را کودکان دانست و گفت: متاسفانه در ایام محرم و صفر، کودکان جایگاهی در هیات‌ها ندارند در صورتی که اسلام توجه خاصی به کودکان دارد. همان طور که امام صادق(ع) در این باره می‌فرمایند: « پروردگارا! فرزندان مرا به زیور تقوا و بصیرت بیارای تا نیکو ببینند و نیکو بشنوند و در برابر فرمان تو مطیع و فرمانبردار باشند.»

عاصمی تصریح کرد: هیات نوگلان منتظر، فعالیت‌های زیادی برای کودکان انجام داده است از جمله اینکه در ایام نیمه شعبان با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشمر، حدود ۱۵ جشن برگزار کرد که دانش آموزان به اتفاق مادرانشان در سلسله جشن های مهدوی شرکت کردند.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری ریحانه ولایت شهرستان کاشمر افزود: هیات نوگلان به مناسبت اربعین حسینی در ۲۲ دی ماه گردهمایی حسینی ویژه کودکان دختر مقطع ابتدایی با هدف آشنایی کودکان با معارف اهل بیت(ع) و قیام امام حسین(ع) برگزار می‌کند. متاسفانه به دلیل محدودیت فضا، ‌تنها از دانش آموزان مدرسه سمیه به همراه خانواده‌هایشان دعوت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مرداد ماه سال ۸۸ با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی دوره آموزشی مبلغ کودک و نوجوان در کاشمر با حضور ۷۵ نفر از طلاب و فرهنگیان برگزار شد که گردهمایی روز پنج شنبه خروجی این دوره است.

عاصمی ادامه داد: سعی داریم چنین برنامه‌ای در صبح اربعین برای پسران مقطع ابتدایی برگزار کنیم. در واقع از اهداف بلند مدت ما این است که به لطف خداوند و با حمایت خانواده‌ها و مسوولان بتوانیم هم‌پای دانش آموزان تا پایان دانشگاه آنها فعالیت داشته باشیم.

مدیر عامل موسسه قرآن و عترت سردار شهید علی رضا عاصمی شهرستان کاشمر تاکید کرد: در گردهمایی حسینی، مادران در حاشیه بوده و فرزندان محور اصلی هستند. در این برنامه، علاوه بر اینکه کودکان به زبان کودکانه از امام حسین(ع)، ‌قیام ایشان و حضرت رقیه(س) شناخت پیدا می‌کنند، مادران نیز با هیات و اهمیت تربیت فرزندان آشنا می‌شوند.

وی افزود: هیات نوگلان به صورت غیرمستقیم به کودکان امر به معروف و نهی از منکر می‎کند و به همین خاطر در کودکان تاثیر عجیبی می‌گذارد. از آن جایی که در این برنامه‌ها کودکان شخصیت خاصی پیدا کرده و محور اصلی فعالیت‌ها می‌شوند، احساس غرور مثبتی در آنها شکل می‌گیرد.

گفتنی است این برنامه، پنج شنبه ۲۲ دی ماه سال جاری ساعت ۹ صبح در کاشمر، سالن باغ مزار واقع در خیابان خرمشهر برگزار خواهد شد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!