تشکیل ستاد «خاک و نخاله» در کاشمر به منظور زیباسازی و نظم‌بخشی شهر

مسوول کمیسیون فرهنگی شورای شهر کاشمر از اجرای دومین مرحله طرح «شهروند آگاه، شهر پویا» در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

یعقوب گل‌محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با تأکید بر این‌که با همکاری و مشارکت مردم می‌توان شهری آباد و زیبا داشت، گفت: در مرحله اول اجرای
این طرح، شاهد استقبال و مشارکت ارزنده شهروندان بودیم لذا با تصویب شورای اسلامی شهر، این طرح از نیمه دوم سال آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر تمام توانِ خود را در اجرای سیاست‌گذاری‌های صحیح به منظور رفاه حال شهروندان مصروف داشته، از تمام شهروندان خواست با ارائه راهکار، پیشنهاد و حتی انتقاد ، منتخبان خود را در شورای شهر جهت برداشتن گام‌های مؤثرتر یاری نمایند .

وی در ادامه با تأکید بر همکاری شهروندان جهت اجرای طرح ممیزی املاک شهرداری، گفت : این طرح ، پیش‌نیاز طرح جامع اتوماسیون اداری است و با به روز رسانی اطلاعات در مورد املاک و مستغلات شهر به مدیریت بحران کمک بسیاری خواهد شد .

وی هم‌چنین از تشکیل ستاد «خاک و نخاله» در شهرداری خبر داد و گفت: به منظور زیباسازی و نظم‌بخشی شهر، ۵۰ فقره باکس خریداری شده تا قبل از انجام عملیات بنایی، شهروندان با قراردادی که با شهرداری منعقد می‌نمایند همزمان نخاله‌های بنایی‌شان جمع‌آوری گردد.

گل‌محمدی افزود: در حال حاضر در راستای اجرای سیاست‌گذاری‌های شورا، مقدمات کار فروش اوراق مشارکت در منطقه آغاز شده و طبق پیش‌بینی صورت گرفته، قرار است فعالیت‌های اقتصادی در دو محل پارک موتوری و پاساژ شهرداری انجام گیرد که با توجه به حساسیت فعالیت‌های اقتصادی، باید سوددهی قطعی و تضمین‌شده برای خریداران اوراق وجود داشته باشد که در این راستا کارشناسان اقتصادی بررسی‌های لازم را صورت داده و طرح توجیهی تهیه خواهند نمود.

وی در خصوص بهبود وضعیت پارک‌ها پیشنهاد داد که جهت تمامی پارک‌های سطح شهر، مدیری خاص تعیین شده و با سپردن مسوولیت هر پارک به وی، بتوان در این فضاها فعالیت‌های فرهنگی انجام داد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر اظهار داشت: در حال حاضر ساماندهی بهشت بقیع ، تکمیل پارک بزرگ بسیج ، اجرای فاز ۲ بلوار سیدمرتضی ، راه‌اندازی کتابخانه کوثر و ده‌ها طرح دیگر توسط شهرداری در دست اقدام است که در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری آنها خواهیم بود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها