راهیابی نمایشنامه شعبده و طلسم از واحد کاشمر به پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی منطقه ۹

تئاتر
نمایشنامه شعبده و طلسم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر به پنجمین جشنواره تئاتر دانشجویی منطقه ۹ دانشگاه آزاد اسلامی (خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی) راه یافت.

سرپرست گروه تئاتر دانشجویی واحد کاشمر با بیان این مطلب به خبرنگار آنا گفت:این نمایش نامه اثر خانم چیستا یثربی است که توسط سید نبی اله حسینی یزدی یکی از داشنجویان این واحد دانشگاهی کارگردانی شده است.مهدی شجاع در ادامه با بیان این مهم که برگزاری جشنواره تئاتر در منطقه ۹ از ابتکارات واحد کاشمر است به علاقه دانشجویان به هنر زنده و پویای تناتر اشاره کرد و اظهار داشت:شهرستان کاشمر از جمله قطب های تئاتر استان و حتی کشور محسوب می شود و به تبع دانشجویان این دانشگاه نیز حضوری موثر در این عرصه دارند.
وی با اشاره به رتبه های برتر واحد کاشمر در انواع جشنواره های تئاتر دانشجویی در سالیان اخیرافزود:این دوره از جشنواره تئاتر دانشجویی اسفندماه سال‌جاری، به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار می‌شود
وی شناسایی دانشجویان مستعد هنرمند ، ساماندهی گروه‌های هنری دانشجویی و شناخت ابعاد مختلف شخصیت ائمه‌معصومین(ع)، دوران دفاع مقدس و تاریخ انقلاب اسلامی را از اهداف این جشنواره برشمرد و ابراز داشت:در گروه دانشجویی این دانشگاه ؛ فاطمه عبدالهی ،یاسمن عمارتی،غزاله جاودانی و مهرداد مداحی به عنوان بازیگر و امین شده،جواد مهجوری و امیر محسن طاهریان از جمله دانشجویانی هستند که به عنوان ؛طراح صحنه،طراح نور و مدیر اجرایی این گروه را همراهی می کنند.
گفتنی است نمایش شعبده و طلسم شکلی برگرفته از نمایش نقالی است که بازیگر (بازی‌ساز) ضمن نقل قصه، خود نیز به قالب آدم‌های قصه رفته آن ها را مجسم می‌کند. این نمایش عشق در اساطیر ایران و راه رسیدن به معبود را بیان می کند.چیستا یثربی دارنده دکترای روانشناسی نمایشنامه نویس معاصر متولد ۱۳۴۷تهران است و به عنوان؛ نمایشنامه‌نویس، کارگردان، مدرس دانشگاه، منتقد، مترجم و ناشرچهره مشهور در عرصه علم و ادب و هنر است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها