۱۴۰ سبد غذایی اهدایی مقام معظم رهبری در کاشمر توزیع شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از توزیع ۱۴۰ سبد غذایی گروه های اصلی غذایی ، میوه ها و سبزی ها ، شیر و لبنیات ، گوشت و حبوبات و مغزها و گروه متفرقه نظیر قند و روغن اهدایی مقام معظم رهبری در راستای حمایت تغذیه ای مادران باردار و شیرده در این شهرستان خبر داد .
دکتر غلامی  با بیان این که این طرح در جهت ارتقای سطح سلامت تغذیه ای زنان باردار و شیرده دچار سوء تغذیه نیازمند با مشارکت موسسه بنیاد علوی و معاونت بهداشت وزارت بهداشت در ۱۰مرکز بهداشتی روستاهای بخش مرکزی و کوهسرخ کاشمر اجرا می شود اظهار داشت : در این برنامه زنان باردار از ابتدای ماه چهارم حاملگی تا ۶ ماه پس از زایمان تحت پوشش قرار می گیرند تا از شیردهی موفقی برخوردار شوند.
وی با تاکید بر این که این برنامه تنها در مناطق روستایی انتخاب شده مورد مداخله قرار می گیرند خاطر نشان کرد : در این طرح زنان باردار دچار سوء تغذیه و نیازمند بر اساس شاخص های تعیین شده شناسایی می شوند و با تنظیم برنامه غذایی ، روزانه از انواع مختلف مواد غذایی که در گروه های غذایی قرار دارند مصرف می کند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر بابیان این که اگر تغذیه مادر باردار در دوران بارداری کافی باشد از افزایش وزن خوبی برخوردار خواهد شد تصریح کرد: زنان باردار در هر شرایط بدنی (چاق ، لاغر و طبیعی ) که باشند باید تحت کنترل پزشک و یا کارکنان بهداشتی افزایش وزن داشته باشند.
دکتر غلامی یادآور شد : استفاده مناسب از گروه های مختلف غذایی در دوران شیردهی باعث می شود مادر بتواند مقدار کافی شیر که موجب رشد مناسب شیرخوار می شود تولید کند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!