راه‌اندازی رشته “روباتیک” در مراکز آموزش فنی‌و حرفه‌ای کاشمر

روبات

مسوول مراکز آموزش فنی ‌و حرفه‌ای شهرستان کاشمر از راه‎اندازی رشته جدید روباتیک در این مرکز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، خبازی امروز ۱۹ بهمن ماه در حاشیه بازدید معاون برنامه‌ریزی استاندارخراسان رضوی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این مرکز شامل ۸ کارگاه آموزش با ۲۰ حرفه کشاورزی، برق صنعتی، ساختمان، تعمیر لوازم خانگی و … می‌باشد، گفت: به زودی سایر رشته‌های مورد نیاز در این مرکز آموزش داده شود.

وی در ادامه به خوابگاه این مرکز که کلنگ آن در سال ۸۶ به زمین زده شد، اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون جهت احداث این خوابگاه ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

وی افزود : جهت تجهیز این محل ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که تمامأ تجهیز شده است.

خبازی با اعلام اینکه ظرفیت خوابگاه ۵۰ نفر می‌باشد، گفت: با احداث این محل افراد غیر بومی که تمایل به حرفه آموزی داشته باشند، می‌توانند از از این فضا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ نفر کارآموز به صورت صبح و عصر در این مرکز مشغول حرفه آمورزی هستند، افزود: ظرفیت این مرکز۱۵۰ نفر می‌باشد.

وی با اعلام اینکه در کارگاه کشاورزی این مرکز ۱۵ رشته آموزش داده می‌شود، بحث مالی را مهمترین مشکل فارغ‌التحصیلان این رشته جهت حضور در بازار کار دانست.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها