رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر: وجود بقاع متبرکه در یک جامعه به معنی ولایت‌پذیری مردم آن است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با بیان اینکه در حال حاضر در شهرستان ۱۰ هزار مستأجر داریم، افزود: متأسفانه برخی متصرفان ملکی را برای باغ می‌گیرند اما تبدیل به مسکونی کرده و سپس می‌فروشند یا تبدیل به تجاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی امروز ۹ بهمن در جمع خبرنگاران گرفتن زمینی برای زراعت و سپس تبدیل آن به باغ و یا دیوار کشیدن و درست کردن آلاچیق و دادن برای مهریه و … را یکی از دغدغه های موجود پیش‌روی دانست و از متصرفان خواست با این کارها زندگی خود را بی برکت نکنند.

وی خطاب به مستأجران و متصرفان موقوفات، تصریح کرد: این افراد باید بدانند این سرمایه‌ها یک هدیه گرانبهاست و وظیفه همه ماست که این‌ها را جهت برپایی مجالس‌های مختلف از جمله مجالس امام حسین (ع) حفظ کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سنت حسنه هنوز وقف در شهرستان زنده و پویاست ادامه داد: آنچه برای ما می‌ماند، عمل نیک و صالح است.

وی وجود بقاع متبرکه در یک جامعه را به معنی ولایت‌پذیری مردم آن جامعه دانست و گفت: این همه موقوفات در کاشمر نشانه ارادت به اهل بیت(ع) و دلسوزیشان برای دین است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی همچنین موقوفات را کمکی در برگزاری نشر معارف اسلامی و توسعه معنویت در جامعه دانست و افزود: اگر در یک جامعه معنویت کنار رود، جامعه به سمت پوچی و از بین رفتن پیش خواهد رفت.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!