مدیر حوزه علمیه کاشمر: ولایتمداری مهمترین ویژگی نماینده مجلس است

مدیر حوزه علمیه کاشمر گفت: اگر در مجلس افرادی مخالف با اصل ولی فقیه حضور داشته باشند اسلامیت مجلس خدشه دار خواهد شد و در حال حاضر پیرو ولی فقیه بودن مهمترین ویژگی یک نماینده است.

حجت الاسلام جواد نیک بین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: مردم باید با درایت و معرفت و تحقیق در مورد سوابق کاندیداها و همچنین مشورت با کارشناسان امر، در انتخابات شرکت کرده و فرد اصلح را انتخاب کنند.

وی با اشاره به وظیفه سنگین روحانیت در انتخابات پیش رو بر حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و افزود: روحانیت در شرایط حساس و غبار آلود جامعه باید همچون چراغی به مردم در جهت یافتن مسیر صحیح خود کمک کند.

استاد حوزه علمیه حاج شیخ ادامه داد: نکته‌ای که مقام معظم رهبری تاکید داشتند و باید به آن توجه کرد این است که نماینده به اعتبار اینکه از ملت رای می گیرد و باید وکیل ملت باشد باید نسبت به حق و حقوق ملت متعهد باشد و همیشه سمت و سوی احقاق حق ملت را داشته باشد.

وی در ادامه افزود: اگر کاندیدای نمایندگی به مال اندوزان طمع داشته و سخنگوی آنها بوده و با عوامل قدرت در ارتباط باشد، باید بعد‌ها از منافع آنها دفاع کند، در این فرض به طور قطع نماینده از وظیفه نمایندگی خارج می‌شود و نمی تواند از حق مردم دفاع کند.

نیک بین به ولایت مداری مردم هم اشاره کرد و افزود:‌ باید توجه داشت که این مردم، همان مردمی هستند که با یک فرمان امام، به خیابان ها ریختند و از انقلاب دفاع کردند.

وی افزود: مردم ما نشان داده اند که در مواقع سخت تابع ولایت هستند و این امر‌ پسندیده ای است و همین مردم باید بدانند اگر مجلس بخواهد به شکل واقعی، در راس امور بماند و اقتدارش را حفظ کند ملت باید در انتخابات حضور پرشور داشته و مطمئن باشند که کشور بر مبنای نظام مردم سالاری دینی اداره می‌شود.

۷ نظر

 1. گل گفت:

  میشه اسلام را تفسیر نمائید چون ما وقتی به دور و بر خودمان نگاه می کنیم می بینیم که خیلی از مردم از وضع گرانی ؛ فقر ؛ فحشا؛اختلاس ۳۰۰۰میلیاردی؛رنج می برند بعضیهاتارک الصلاه شدند به نظر مراجع اهمیت نمی گذارند پس جواب بدید شما برای اسلام چکار کردید برای مردم چکار کردید من هم اسلام را قبول دارم وقتی جیبم خالی است چه باید بکنم دزدی یا …

 2. امیررضا گفت:

  بر طبق فرمایشات حاج آقای نیک بین ما باید کسی راکه هم در ظاهر وهم در باطن رهبررا قبول دارد را برگزینیم.نه کسانی را که فقط در جاهایی که به نفع آنهاست دم از ولایت زده در جمع هواداران هدف های شوم خود را دنبال میکنند.

 3. سعيد گفت:

  ما به کسی رای می دهیم که پیرو ولا یت فقیه و در حین حال هم متخصص و متعهد و آگاه به درد مردم باشد

 4. علی وابوابولفضل گفت:

  من دراین تاریخ۱۳۹۲این مطلب استاد نیک بین را خوانده ام وازاین حرف هالذت بردم

 5. ناشناس گفت:

  به نظر من عالی بود

 6. کسی که ولایت فقیه را دارد چی ندارد؟ و کسی که ولایت ندارد چی دارد.

 7. مرتضی رضایی گفت:

  به به احسنت

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!