اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی درشهرستان کاشمر

دکتر غلامرضا غلامی مدیر شبکه بهداشت ودرمان و سرپرست دانشکده پرستاری کاشمر از اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی در شهرستان کاشمر خبر داد و گفت:هر ساله با نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروزی فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی از جمله فروشگاههای آجیل و خشکبار، شیرینی، میوه و تره بار و …. وهمچنین اماکن اقامتی تفریحی از قبیل مهمانپذیرها، پارکها، زیارتگاهها، رستورانها و اماکن بین راهی، سرویسهای بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده ها و …. به شدت افزایش می یابد و مرکز بهداشت مسئولیت تامین شرایط بهداشتی در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و پیشگیری از بروز اپیدمی های منتقله از آب و غذا در این ایام را بر عهده دارند . لذا با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت افزایش نظارتهای بهداشتی، برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند ماه سال جاری تا پایان پانزدهم فروردین سال ۹۱ بصورت شبانه روزی، از ساعت هشت صبح الی بیست در کلیه روزهای اداری و تعطیلات با همکاری پرسنل بهداشت محیط کاشمر با تاکید بر اماکن و مراکز حساس اجرا می گردد.

دکترغلامی در این خصوص از شهروندان خواست: در هنگام خرید، بر اصول بهداشتی کالا از قبیل ،تاریخ تولید و انقضا و داشتن پروانه بهداشتی کالا، نظارت دقیق داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با شماره تلفن۰۹۶۷۸ ستاد فوریتهای سلامت محیط و کار تماس گرفته و مشکل خود را اعلام و پیگیری نمایند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!