برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در مدارس کاشمر

رزمایش پدافند غیرعامل با اهداف ارتقای آگاهی و آمادگی دانش‎آموزان در امر به کارگیری فنون غیرعامل، فرهنگ‌سازی و نهادینه نمودن موضوع پدافند غیرعامل در بین دانش آموزان، در محل مدرسه دخترانه “مریم” کاشمر برگزار شد.

دکتر غلامرضا غلامی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر امروز ۸ اسفندماه در حاشیه برگزاری این رزمایش در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، اظهار داشت: پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که انجام می‌شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد.

وی تصریح کرد: با اجرای این قبیل رزمایش‌ها، هم آموزش و درونی‌سازی فرهنگ مقابله با پدافند غیرعامل به دانش آموزان صورت می پذیرد و هم آمادگی وهم توان مقابله نیروهای امدادرسان و خدمات‌رسان در مواقع بحران ارزیابی می‌شود.

گفتنی است در این رزمایش با به صدا در آمدن آژیر خطر کلیه دانش آموزان با چگونگی استفاده از جان‌پناه، مدیریت و کنترل حادثه آشنا شدند و در ادامه با بمباران فرضی مدرسه که باعث آتش‌سوزی‌های پراکنده‌ای در مدرسه شده بود، پس از اتمام بمباران و اعلام وضعیت سفید دانش آموزان به حیاط مدرسه هدایت و در این حین نیروهای داوطلب هلال احمر مدرسه کار انتقال مصدومان را به بیرون از کلاس‌ها انجام داده و نیروهای آتش نشانی نیز آتش را مهار نموده ونیروهای اورژانس ۱۱۵ نیز با حضور در محل حادثه، پس از جمع آوری، استقرار و تریاژ مصدومان، نسبت به انتقال آنان به مراکز درمانی اقدام نمودند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها