دبیر کانون‌های مساجد کاشمر: احیای کارکردهای اصلی مساجد ضروری است

مساجد

جواد روشندل امروز در دیدار با مسوولان کانون‌های فرهنگی مساجد شهرستان کاشمر با اشاره به نقش مؤثر مساجد اظهارداشت: در دوران جنگ و دفاع مقدس در کنار کارکردهای عبادی مساجد، سایر کارکردهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و… مساجد احیا شد و این مکان مقدس به پایگاهی برای مدیریت و پشتیبانی جنگ تبدیل گردید.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به منظور ایجاد تحول و ثمربخشی اقدامات، باید امام جماعت را محور قرار دهند تا با ساختار سنتی مساجد پیوند خورده و از هرگونه ناهماهنگی با فعالیت‌های جاری مساجد خودداری کنند.

روشندل با اظهار تأسف از اینکه در مسیر جذب و حضور جوانان، متولیان مسجد آنگونه که شایسته است، همکاری نمی کنند و گاه با اصل وجود کانونها در مساجد مخالفت می کنند، گفت: لزوم برنامه ریزی کلان در راستای هدایت مساجد در راستای فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگ دینی و اسلامی زمانی احساس می شود.

وی با بیان اینکه مسجد خانه خداست و محل عبادت و نزدیکی به خالق هستی محسوب می شود، افزود: مسجد مرکز فرماندهی تفکر بندگان خداست از این رو مسوولان بایستی به پشتیبانی مساجد بشتابند و این مراکز اصیل فرهنگی- معنوی را قوت فکری بدهند تا سرمایه‌های اصیل دین اسلام یعنی جوانان از خطرات و تهدیدها در امان بمانند.

روشندل برخورداری مساجد از یک امام جماعت فعال به عنوان مدیر و مسؤول پایگاه مذهبی را لازمه تحقق کارکردهای اصلی مساجد دانست واظهارداشت: نهادهای فرهنگی و حوزوی باید نسبت به آموزش افراد واجد شرایط لازم برای احراز این مسؤولیت خطیر همت کنند.

وی تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به منظور ایجاد تحول و ثمربخشی اقدامات، باید امام جماعت را محور قرار دهند تا ساختار سنتی مساجد پیوند خورده و از هرگونه ناهماهنگی با فعالیت‌های جاری مساجد خودداری کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!