برگزاری سومین یادواره ۲۰ شهید روستای “دهنو”

یادواره شهدا

سومین یادواره ۲۰ شهید روستای “دهنو” برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت الاسلام طاهری، نماینده ولی فقیه در سپاه کاشمر شب گذشته ۱۴ اسفند در سومین یادواره ۲۰ شهید روستای دهنو گفت: ما به یادواره شهدا به منزله یک گنجینه نیاز داریم.

وی با بیان اینکه شهدا مثل گنجینه هستند که هر فردی به آنان مراجعه کند، می‌تواند به مقدار نیاز از فضائل آن بزرگواران استفاده کند، افزود : از این روست که هر موقع دچار مشکل شویم به زیارتگاه‌های ائمه و زیارت شهدا می‌رویم.

در ادامه فرمانده سپاه خلیل آباد گفت: یادواره شهدا یادآور رشادت‌ها، ایثارگری‌ها، گذشت‌ها و فداکاری‌های شهیدان در عرصه نبرد با دشمنان است و ما مدیون این دلاوری‌ها و قهرمانی‌ها هستیم.

سرهنگ دوم پاسدار علی رضا سازگار، یادواره شهدا را گامی مهم در راستای اشاعه فرهنگ شهید و شهادت در جامعه بیان کرد و گفت: برپایی این گونه آیین‌ها علاوه بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، باعث ترویج آرمان‌های آنان در بین نسل جدید خواهد شد.

وی برگزاری یادواره شهدا را کمک به ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه عنوان و تصریح کرد: دشمن گمان می‌کند با توطئه و خیانت در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی می‌تواند پیوند ملت با شهدا را قطع کند اما امروز برپایی چنین یادواره‌هایی مانع رسیدن دشمن به اهداف پلیدش می‌شود.

سازگار افزود: ما در جمع جوانان و نیروهای موفقی هستیم که با ثمره بسیار عالی در امتحانات دنیای و الهی قبول شده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از حلقه‌های اتصال انسان به مقام شهادت، تلاش، عبادت و دنیا در سایه ولایت است، یادآور شد: هر عملی که بر محور ولایت صورت پذیرد، اطاعت از امام است و هر کس در زندگی تلاش کند که کشور عزتمند و مستقل شود، مجاهد در راه خداست و اگر با این هدف بمیرد، شهید محسوب می‌شود.

سازگار با اشاره به اینکه امروز افرادی که در صحنه‌های مختلف کشوری که در راس آن ولی فقیه است، خدمت می‌کنند مجاهدان در راه خدا هستند، خاطر نشان کرد: کسانی که برای به دست آورن پول نظام کشور را به هم می‌زنند و امنیت اقتصادی را از مردم سلب می‌کنند، همراهان آمریکا هستند و در حقیقت به خون شهدا خیانت می‌کنند.

۱ نظر

  1. جواد مرا گفت:

    بهتری روستا

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!