خطیب جمعه کاشمر: انسان برای اموری که ماندگار و حقیقی است، باید شادمانی کند

بدون تصویر
خطیب جمعه کاشمر در آخرین خطبه های عبادی و سیاسی خود در سال جاری گفت: باید سعی کرد عیدی الهی که رنگ و بوی خدایی داشته‌ باشد، برپا کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ـ منطقه خراسان، حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی با اشاره به اینکه در ایام نوروز باید حواسمان جمع باشد که شادی‌هایمان جهت الهی داشته باشد و برای موضوعات الهی شادی و خوشحالی کنیم، اظهار داشت: هر کاری را که انسان برای رضای خدا انجام دهد، جا دارد خوشحالی کند.

خطیب جمعه کاشمر گفت: هر روزی که کاری را برای رضای خدا انجام دهیم و از دام شیطان فرار کنیم، آن روز عید واقعی است.

وی با اشاره به روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به برگزاری مراسم عید باستانی نوروز، گفت: به اقتضای چنین فصلی شادی و شادمانی، نشاط و بالندگی رشد و نمو در همه اجزای طبیعت است، ما هم به عنوان یک عضو و جزئی از اعضا و اجزای این طبیعت، از این قانون کلی الهی استثنا نبوده و نیستیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه شادی و نشاط در این ایام امری طبیعی است، افزود: شادی و غم همانند خواب و بیداری و… دو حالت طبیعی و عاطفی است که در انسان‎ها پیدا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این ایام با توجه به نزدیک شدن به سال نو نباید از ضعفا و مستمندان، صله رحم، خواندن دعای “یا مقلب ‌القلوب” و… غافل شد، افزود: باید سعی کرد عیدی الهی که رنگ و بوی خدایی داشته ‌باشد، برپا کنیم.

خطیب جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه انسان برای اموری که ماندگار و حقیقی است، باید شادمانی کند، گفت: آنچه همه ما باید رعایت کنیم این است که نباید به خاطر ترک یک واجب الهی و دور زدن قانون، شادی و خوشحالی کنیم.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!