دستگیری ۳۴ متخلف شکار و صید طی ۱۱ ماه ابتدایی سال جاری در کاشمر

محیط زیست کاشمر
رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر از ثبت و دستگیری ۳۴ متخلف شکار و صید و زنده‌گیری در ۱۱ ماه ابتدایی سال جاری در این شهرستان خبر داد.

مهدی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با بیان اینکه در ۱۱ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۲۲ پروند تشکیل و ۶ قبضه گلوله زنی و ۸ قبضه ساچمه زنی کشف و ضبط گردیده است، گفت: تاکنون دو راس کل و ۹ راس قوچ از شکارچیان متخلف کشف گردیده است.

وی میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست شهرستان را بالغ بر ۱۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال برآورد کرد و اظهار داشت: میزان جرایم اخذ شده از شکارچیان متخلف ۸۹ میلیون ریال بوده است.

وی همچنین میزان جرایم کیفری را ۵ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال اعلام کرد.

توکلی خاطرنشان کرد: عقاب طلایی، طوطی آرا، طوطی کاسکو، طوطی طوق صورتی و پرنده مینا، کبوتر وحشی و همچنین قوچ و میش و کل و بز از جمله پرندگان و حیواناتی بوده‎اند که در مدت این ۱۱ ماه از شکارچیان متخلف کشف و ضبط گردیده است.

وی در پایان اکثر تخلفات صورت گرفته در داخل منطقه شکار و تیراندازی ممنوع سید مرتضی بویژه در بخش کوهسرخ دانست و بیان کرد: تعداد دستگیرشدگان سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته از افزایش برخوردار بوده‏اند به طوری که از ۲۶ نفر در سال گذشته به ۳۴ نفر در سال جاری رسیده‏ است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!