رئیس دانشگاه آزاد کاشمر: شرکت نکردن در انتخابات یک اشتباه بزرگ است


رئیس دانشگاه آزاد کاشمر گفت: عده‌ای تصور می‌کنند که شرکت کردن یا نکردن آن‌ها در انتخابات موثر نیست؛ اما این افراد باید بدانند که در صورت شرکت نکردن در انتخابات مرتکب اشتباه بزرگی می‌شوند.

علی اکبر ثمری در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در مشهد، ضمن تاکید بر حضور پررنگ دانشجویان در انتخابات اظهار داشت: شرکت در انتخابات غیر از اینکه یک بحث قانونی است، یک مسئله شرعی نیز هست و ما در انتخابات شرکت می کنیم چون می خواهیم در سرنوشتمان سهیم باشیم و هرکس این باور را داشته باشد در انتخابات شرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: عده ای هم تصور می کنند که شرکت کردن یا نکردن آن ها در انتخابات موثر نیست، اما این افراد باید بدانند که در صورت شرکت نکردن در انتخابات مرتکب اشتباه بزرگی شده اند؛ چرا که انتخابات ریاست جمهوری گذشته حضور گسترده مردم را به نمایش گذاشت و اثبات کرد حضور مردم تعیین‌کننده خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد کاشمر در خصوص فصل الخطاب بودن قانون تاکید کرد: قانونمداری یعنی اینکه هر کسی که رای آورد دیگران به او احترام بگذارند و رای مردم را نیز محترم بدانند و به نظر می رسد در این مورد به اندازه کافی هم از جانب رهبر معظم انقلاب و هم مسئولام بحث شده است.

ثمری افزود: در همه موارد باید تابع قانون بود، حتی قانون نامناسب بهتر از بی قانونی است به هر حال چه مناسب و چه نامناسب باید مطیع قانون بود.

وی با مورد خطاب قرار دادن دانشجویان و با اشاره به کاندیداهای نمایندگی مجلس خاطرنشان کرد: من از دانشجویان می خواهم که در انتخابات شرکت کنند و هر کس که رای آورد باید بداند که نماینده مردم مشهد یا کاشمر و یا هر جای دیگری نیست؛ بلکه نماینده تمام مردم ایران است و با نگاهی فرا جناحی به همه افراد جامعه کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد کاشمر با اشاره به عملکرد ضعیف سیاسی تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر گفت: ما برای تشکل ها یک چهار چوب قانونی داریم و ورود به بحث انتخابات اگر قرار است تشکلی از فرد خاصی حمایت کند، چنین چیزی وجود ندارد و برای ما هیچ تفاوتی ندارد از چه کسی حمایت می کنند؛ چرا که همه افرادی که از طریق شورای نگهبان تایید شده اند واجد شرایط برای اخذ کرسی مجلس هستند.

ثمری ضمن تاکید بر عملیاتی شدن کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه آزا اسلامی واحد کاشمر خاطرنشان کرد: کرسی های آزاد اندیشی با مشارکت بیشتر دانشجویان برگزار خواهد شد.

وی گفت: آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی توسط وزارت علوم در حال بررسی است و هر گاه به دست ما برسد آن را عملی خواهیم کرد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!