رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر: پیشرفت یک جامعه در گرو پیشرفت بخش تحقیق در آن جامعه است


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر گفت: از آنجا که تصمیم‌سازی یکی از رسالت‌های پژوهش است، اگر کنجکاوی، مطالعه و پژوهش‌های علمی نبود، دانش و تجربه انسان امروزی بدست نمی‌آمد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، علی اکبر ثمری در حاشیه بازدید از توانمندی‌های انجمن‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر اظهارداشت: داشتن اطلاعات کافی از گذشته، دانستن درباره موقعیت امروز و آگاهی از راهی که به سوی آینده پیش‌رو داریم، بدون پژوهش ممکن نیست و بدون اندیشیدن به شیوه علمی نمی‌توان از منطقی بودن هیچ تصمیمی اطمینان یافت.

وی با دعوت دانشجویان به مطالعه بیشتر و توجه به عنصر تحقیق یادآور شد: تحولات و تکامل امروز زندگی بشر مدیون انجام پژوهش‌های بسیاری بوده و بر همین اساس کشورهای صنعتی و در حال توسعه با آگاهی از نقش پژوهش در توسعه، عمده توجه خود را مصروف تقویت و ارتقاء این بخش نموده‌اند چرا که پیشرفت یک جامعه در گرو پیشرفت بخش تحقیق در آن جامعه است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با تاکید بر لزوم بهره مندی از توان علمی دانشجویان افزود: بدون تردید هر جامعه‌ای به منظور برنامه‌ریزی در سطوح خرد و کلان و گذار از اقتصاد صنعتی به اقتصاد مبتنی به دانایی نیازمند توجه خاص به امر پژوهش می‌باشد.

ثمری فعالیت انجمن های علمی دانشجویان را مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: نقش انکارناپذیر پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار به گونه‌ای است که از آن تحت عنوان نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگی، اجتماعی،‌ اقتصادی و سیاسی یاد می‌گردد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!