رییس مرکز بهداشت کاشمر: شایع‌ترین بیماری‌های مسافرتی، مشکلات گوارشی و تنفسی است

رییس مرکز بهداشت کاشمر از شهروندان خواست درصورت حضور در طبیعت در ایام نوروز از آب جویبار و رودخانه‌ها به دلیل غیر بهداشتی بودن آنها استفاده نکنند.

دکتر قائمی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه شهروندان بایستی مصرف آب سالم و بهداشتی و غذای سالم را جدی بگیرند، اظهار داشت: در صورت رفتن به مسافرت غذا و مواد خوراکی را از رستوران‌های معتبر تهیه کنند و از مصرف سس، سالاد و مواد غذایی دوره گردها پرهیز گردد.

وی با اشاره به اینکه از مصرف غذاهای نفاخ مثل لوبیا، خیار و نوشابه، ۱۳ ساعت قبل از مسافرت پرهیز شود، تصریح کرد: شایع‌ترین بیماری‌های مسافرتی گرفتاری گوارشی و تنفسی و جلدی است.

قائمی شایع‌ترین علائم اسهال مسافرتی را درد شکمی، تهوع، استفراغ و تب دانست و از مسافران خواست از مصرف مایعات و ORS غفلت نکنند.

وی با تأکید بر اینکه اغلب بیماری‌های مسافرتی با اصلاح رفتار مسافرت قابل پیشگیری می باشد، اظهار داشت: شستن مکرر دست‌ها اهمیت فراوان دارد.

قائمی افزود: اگر بیماری مزمن دارید و داروی مصرفی مداوم دارید با خود دارو و نسخه مربوطه را داشته باشید و تمام آن را در قسمت بار هواپیما یا اتوبوس نگذارید.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!