مدیر جهاد کشاورزی کاشمر: منطقه در اجرای طرح‌های آبخیزداری از میانگین استان عقب مانده است

آرم جهاد کشاورزی

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کاشمربا اشاره به خشکسالی‌های متوالی در این منطقه، گفت: باید با برنامه‌ریزی، خشکسالی‌های کاشمر را برطرف کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، محمد صوابی امروز ۱۵ اسفندماه در نشستی با نمایندگان تشکل‌های کشاورزی شهرستان کاشمر از اعزام یک گروه کارشناسی به این شهرستان جهت ارزیابی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش کشاورزی خبر داد.

وی اظهار داشت: نتیجه حضور کارشناسان در منطقه منجر به تهیه سند توسعه بخش کشاورزی و دامداری برای این شهرستان‌ شد که امید است با تخصیص اعتبار سند طراحی شده اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه با تهیه و آماده شدن این سند ۵۰ درصد راه را طی کرده‌ایم، یادآور شد: بر اساس سند طراحی شده که در آن بیماری بخش کشاورزی این منطقه تشخیص داده شده است، امیدواریم هر چه زودتر عملی شود تا شاهد تحول خوب بخش کشاورزی در شهرستان باشیم.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان کاشمر عنوان کرد: اگر قرار است شرایطی برای نجات تولیدکنندگان کشمش فراهم شود و یا اینکه تولید‌کنندگان پسته و زعفران دیگر دغدغه در بحث تولید و فروش نداشته باشند تنها راه آن ایجاد تعاونی‌های فراگیر است.

صوابی با بیان اینکه با تاکید مقام معظم رهبری و نیز براساس مصوبه مجلس باید سهم تعاون در مدت ۵ سال از ۵ درصد به ۲۵ درصد افزایش یابد، به نقش و ضرورت تشکیل تعاونی‌های فراگیر در این شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل آباد اشاره کرد.

او تصریح کرد: هم‌اکنون با ایجاد تعاونی‌ها در منطقه مردم هم دل بسته‌اند که تعاونی‌های انگور در خلیل‌آباد، تعاونی زعفران در کاشمر و تعاونی پسته در بردسکن که تا حدودی شکل گرفته‌اند تا حدودی بتواند دغدغه تولیدکنندگان این محصولات را مرتفع کند.

صوابی با اشاره به عقب‌ماندگی منطقه در اجرای طرح‌های آبخوانداری و آبخیزداری از میانگین استان، تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبارات ویژه و با توجه به شرایط خاص منطقه این عقب‌افتادگی جبران شود و خواسته‌های متولیان آن برآورده شود.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!