افتتاح ۶ نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در کاشمر همزمان با ایام نوروز

نمایشگاه صنایع دستی
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر گفت: ۶ نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، به نقل از واحد اطلاع‌رسانی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان خراسان رضوی، محمد نظام آبادی اظهار داشت: نمایشگاه‌های عکس و صنایع دستی از جمله مهمترین این نمایشگاه‌هاست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه استقبال از زائران و مسافران نوروزی در شهرستان کاشمر، افزود: از حدود ۲ ماه پیش جلسات مختلفی با اعضای ستاد دائمی تسهیلات سفرهای این شهرستان انجام شده که تاکنون سبب هماهنگی‌های مناسبی در رابطه با استقبال خوب از مسافران و زائران شده است.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفرهای شهرستان کاشمر به دیگر اقدمات در این زمینه اشاره کرد و تاکید کرد: زیباسازی معابر، رنگ آمیزی جداول، روشنایی خیابان ها، تهیه و توزیع اقلام فرهنگی برای آشنا سازی بیشتر مسافران از جاذبه‌های دیدنی شهرستان، تجهیز اماکن مختلف برای اسکان زائران و همچنین نصب علایم و تابلوهای مربوط به سفر از جمله این اقدامات است.

نظام‌آبادی با بیان اینکه کاشمر به عنوان دومین شهر مذهبی در استان خراسان رضوی مطرح است، خاطر نشان کرد: وجود امامزادگانی چون “سید مرتضی”، “سید حمزه”، “سید محمد” و آرامگاه شهید” مدرس” در این شهرستان بر معنویت آن افزوده است.

وی میزان مسافران نوروزی در سال ۹۰ را در شهرستان کاشمر بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر دانست و یادآور شد: برای نوروز ۹۱ نیز پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش این تعداد است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!