منتخب مردم کاشمر در مجلس نهم: حدود ۵۳ درصد جوانان منطقه بیکارند

بیکاری

منتخب مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس نهم تاکید کرد: در حدود ۵۳ درصد از جوانان منطقه بیکار می‌باشند.

محمد اسماعیل‌نیا در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، اظهار داشت: این بیکاری موجب مهاجرت به شهرهای اطراف شده است.

وی افزود: باید کاری کرد که اگر فرزندانمان قرار بود به شهرهای دیگر بروند به عنوان مدیران ارشد و دانشمند بروند.

وی بیان داشت: اگر شایسته سالاری به طور صحیح معنا شود شاهد بیکاری فرزندانمان و مهاجرتشان به شهرک‌های صنعتی یزد نخواهید بود.

وی، دلیل تمام مشکلات موجود در منطقه را تفرقه دانست و گفت: باید با کمک تمام مردم و مسوولان، تفرقه و اختلافات موجود در این شهر را ریشه‌کن کرد و به جای آن یک نهال زیبا که اتحاد، همدلی و بصیرت را به دنبال داشته باشد، کاشت.

اسماعیل‌نیا با اشاره به اینکه وقتی این نهال درست آبیاری شود، خروجی آن شایسته‌ سالاری خواهد بود، افزود: باید با همدلی و وحدت، شخصیت‌پروری را در این سرزمین که اُفت کرده، دوباره بازگرداند.

منتخب مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن با تأکید بر اینکه باید تخریب، تهمت و غیبت را دور ریخت و تمرین کنیم که چگونه می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم، گفت: متأسفانه در حال حاضر به دلیل وجود همین تفرقه‌ها، یکدیگر را نمی‌توانیم تحمل کنیم در صورتی که نباید اینگونه باشد .

وی با اعلام اینکه باید وحدت و محبت را به این شهر بازگرداند و نقد دلسوزانه و برخوردهای شجاعانه صورت گیرد، اظهار داشت: باید با خدای خود عهد ببندیم که هر کجا رفتیم به عنوان سرباز این نظام راه شهیدمدرس و شهدا را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه باید همه سعی کنیم همانند شهید مدرس باشیم، او را یک مدل، الگو و سیاست‌مدار اسلامی دانست و گفت: اگرچه شهید مدرس یک نفر بود اما بیش از یک ملت اثرگذار بود .

وی با اشاره به اینکه شهید مدرس کمر انگلیس و رضاخان را شکست و به الگویی برای مجلسیان انقلاب اسلامی تبدیل شد، تصریح کرد: همه باید به وی توجه کنیم و با معیارها و اندیشه‌های شهید مدرس بیشتر آشنا شویم.

وی با اعلام اینکه ترشیز کهن سرزمین نخبه‌هاست، خاطرنشان کرد: باید ایجاد بانک نخبگان را جدی گرفت و در جهت برگزاری همایش‌های مختلف با حضور کاشمری‌هایی که در درجات بالا مشغول فعالیت هستند، تلاش کرد.

۱ نظر

  1. منیره گفت:

    این هم خواهد آمد و خواهد رفت وما در حسرت استخدام شدن موی سرمان به رنگ دندان هایمان در خواهد آمد!

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!