گزارش اقدامات اداره حفاظت از محیط زیست کاشمر در نوروز ۹۱ و روز انس با طبیعت

روز طبیعت

احتراماً به استحضار میرساند به منظور تنویر افکار عمومی ، ترویج فرهنگ زیست محیطی وجلوگیری از تخریب طبیعت ومحیط زیست در روز۱۳ فروردین و همچنین ایام تعطیلات نوروز ۹۱ اقداماتی به شرح ذیل توسط این واحد انجام که به حضور اعلام می گردد :

۱-چاپ بنر خوش آمد گویی به مسافران نوروزی و نصب در سر درب اداره و سایت پیر علیاء.

۲- چاپ مطالب و توصیه های زیست محیطی به گردشگران و طبیعت گردان در ایام تعطیلات نوروز در نشریات محلی   ( سرو کاشمر ، آوای کاشمر ) به منظور تنویر افکار عمومی و همچنین ارائه مطالب مرتبط در وبلاگ اداره.

۳- توزیع بروشورهای زیست محیطی و بروشور آشنایی با سایت پیر علیاء در بین بازدیدکنندگان از سایت و نصب بنر و توزیع پاکت زباله در روز۱۳ فروردین ماه .

۴- توزیع حدود ۲۰۰۰ عدد پاکت زباله و تراکت و بروشور زیست محیطی و CD های آموزشی در بین گردشگران و مراجعه کنندگان به تفرجگاه های کاشمر بویژه در مسیر جاده کاشمر – کوهسرخ  باهمکاری شهرداری محترم کاشمر و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص نحوه جمع آوری زباله ها در روز انس با طبیعت.

۵- نصب بنر با موضوع روز انس با طبیعت و پیام های زیست محیطی در میادین اصلی وپرتردد شهر و کافه های بین راهی مسیر جاده کاشمر – کوهسرخ و استقرار ۴ عدد داربست فلزی و نصب بنر با ابعاد ۴*۳ با مشارکت بخش خصوصی .

۶-  حضور مستمر و شبانه روزی در پاسگاه محیط بانی پیر علیا ءو گشت و کنترل مستمر در حوزه استحفاظی بویژه بخش کوهسرخ توسط مامورین اجرایی به منظور جلوگیری از تخلفات شکار وصید و تخریب محیط زیست.

گفتنی است با توجه به اقدامات انجام شده و همچنین نصب چندین باکس جمع آوری زباله در داخل شهر و مسیر تفرجگاه ها توسط شهرداری محترم ، شاهد همکاری خوب مردم نسبت به سالهای گذشته بودیم .

محمد مهدی توکلی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشمر

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!