۶ نمایشگاه تخصصی صنایع ‌دستی در کاشمر برگزار می‌شود

صنایع دستی کاشمر
محمد نظام‌آبادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه‌های عکس و صنایع‌ دستی از جمله مهمترین این نمایشگاه‌ها است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه استقبال از زائران و مسافران نوروزی در شهرستان کاشمر افزود: از حدود دو ماه پیش جلسات مختلفی با اعضای ستاد دائمی تسهیلات سفرهای این شهرستان انجام شده که تاکنون سبب هماهنگی‌های مناسبی در رابطه با استقبال خوب از مسافران و زائران شده است.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفرهای شهرستان کاشمر به دیگر اقدامات در این زمینه اشاره و تأکید کرد: زیباسازی معابر، رنگ‌آمیزی جداول، روشنایی خیابان‌ها، تهیه و توزیع اقلام فرهنگی برای آشناسازی بیشتر مسافران از جاذبه‌های دیدنی شهرستان، تجهیز اماکن مختلف برای اسکان زائران و هم‌چنین نصب علائم و تابلوهای مربوط به سفر از جمله این اقدامات است.

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان اوقاف و امور خیریه پیش‌بینی تدارکات لازم در لحظه تحویل سال جدید در اماکن مذهبی و بقاع متبرکه صورت گرفته است.

نظام‌آبادی با بیان اینکه کاشمر به ‌عنوان دومین شهر مذهبی در استان خراسان‌رضوی مطرح است، خاطرنشان کرد: وجود امام‌زادگانی چون سیدمرتضی، سیدحمزه، سیدمحمد و آرامگاه شهید مدرس در این شهرستان بر معنویت آن افزوده است.

وی میزان مسافران نوروزی در سال ۹۰ را در شهرستان کاشمر بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر دانست و یادآور شد: برای نوروز ۹۱ نیز پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش این تعداد است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!