رییس شورای شهر ریوش: به فعلیت رساندن پتانسیل‌های گردشگری منطقه ضروری است

کوهسرخ

رییس شورای شهر ریوش با اشاره به خواسته‌های مردم منطقه کمتر توسعه یافته کوهسرخ، گفت: پیگیری موضوع ارتقای بخش کوهسرخ به شهرستان به مساحت ۲۲۰۰ کیلومتر با ۲۸ پارچه آبادی و جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر با توجه به موقعیت جغرافیایی بخش نسبت به شهرستان‌های همجوار یکی از خواسته‌های به حق مردم ولایتمدار منطقه است.

محمود حسنی در گفت‌وگو با  ریوشی – منطقه خراسان، اظهار داشت: یکی از خواسته‌های دیرینه مردم بخش کوهسرخ به محوریت شهر ریوش، عملیاتی شدن پروژه خط گازرسانی به این بخش بود که با پیگیری‌های شورای شهر و مسوولان با اتمام مطالعات، پروژه خط انتقال از خط شامکان شمال غربی سبزوار به سمت ریوش به طول ۹۰ کیلومتر در حال اجراست که انتظار می‌رود عملیات داخل شهر همزمان با خط انتقال گاز ریوش آغاز گردد.

وی بر ضرورت آغاز طراحی خط انتقال گازرسانی به شعاع ۱۵ کیلومتر به محوریت شهر ریوش و روستاهای اطراف شهر تأکیدکرد و گفت: خوشبختانه این منطقه از حیث قرار گرفتن در کریدورهای مواصلاتی (تربت‌حیدریه، ریوش، سبزوار، کاشمر و نیشابور) از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی برخوردار است که می‌طلبد به لحاظ خروج از بن‌بست مواصلاتی نسبت به ارتقای جاده‌های بین شهری اقدام گردد.

وی اظهار داشت: ارتقای جاده‌های بین شهری به منظور بسترسازی جهت توسعه منطقه از دیگر خواسته‌های به حق مردم است.

رییس شورای شهر ریوش به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالای منطقه در زمینه برخورداری از جاذبه‌های گردشگری بکر و خدادادی اشاره نمود و گفت: لزوم توجه و به فعلیت رساندن این پتانسیل‌ها بسیار حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: اگرچه در راستای بهره‌مندی از جاذبه‌های گردشگری، پیگیری‌های لازم صورت گرفته اما از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی درخواست داریم با بازدید از این دیار سرسبز نسبت به تهیه طرح جامع گردشگری و قرار دادن شهر ریوش به عنوان منطقه هدف، اقدام شایسته‌ای انجام دهند.

وی با اشاره به وجود استعدادهای بالای جوانان منطقه و علاقمندی آنان به فعالیت‌های ورزشی، اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه تمام در دور سوم سفر رییس جمهور از دیگر خواسته‌های مردم و جوانان منطقه کوهسرخ است.

حسنی تصریح کرد: با توجه به اینکه جهت احداث ساختمان دانشگاه آزاد در شمال شهر ریوش، ۳۰ هکتار زمین اختصاص یافته لذا شایسته است با توجه به امکانات موجود در شهر نسبت به آغاز به کار این واحد دانشگاهی و پذیرش دانشجو اقدام شود، هرچند از همکاری دانشگاه پیام نور نیز در منطقه استقبال می‌شود.

وی یادآور شد: از دیگر خواسته‌های مردم این بخش با توجه به استعدادهای بالای دانش‌آموزان منطقه، ایجاد هنرستان شبانه‌روزی فنی‌وحرفه ای، مجوز دبیرستان نمونه دولتی، سالن ورزشی، استخر شنا، رفع مشکل کمبود ۲۰ نمازخانه در مدارس بخش می‌باشد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها