امام جمعه کاشمر: آینده واقعی کشور را بایستی در دانشگاه‌ها جستجو کرد به روز کردن دانش تولیدکنندگان و فعالان عرصه جهاد اقتصادی یک نیاز است

امام جمعه کاشمر گفت: به روز کردن دانشِ تولیدکنندگان و فعالان عرصه جهاد اقتصادی یک نیاز است.

حجت‌الاسلام سیدابوالقاسم یعقوبی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، تولید ملی را نیازمند کاری علمی و تحقیقاتی دانست و خاطر نشان کرد: آموزش و دانش ، توانمندی را افزایش می‌دهد و کشور نیازمند توجه به دانش‌افزایی است و به روز کردن دانشِ تولیدکنندگان و فعالان عرصه جهاد اقتصادی یک نیاز است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه کانون قدرت فکر است، اظهار داشت: باید آینده واقعی و پرثمر کشور را در دانشگاه‌ها جستجو کرد.

وی با تأکید بر مناسب بودن ظرفیت علمی کشور از نظر کمّی و کیفی نسبت به گذشته، افزود: باید همه همراه با هم در سال جدید به تداوم خدمت به آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و اعتلای ایران اسلامی بپردازیم.

وی اظهار داشت: توجه به فرامین مقام معظم رهبری یک ضرورت است بنابراین حسب‌الامر ایشان توجه به تولید ملی و حمایت از کار لازم است.

یعقوبی به تبیین ضرورت کار فرهنگی برای بسترسازی جهت توجه به سرمایه‌های ملی و افزایش تولید و تداوم جهاد اقتصادی پرداخت و تصریح کرد: کار فرهنگی عظیمی برای سال جاری مورد نیاز است و نهادهای فرهنگی، مراکزی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی باید در این مهم پیشتاز باشند تا با همتی عالی باعث شکوفایی و تحول در عرصه‌های اقتصادی و توسعه کشور شویم .

وی کار علمی را دارای بازخوردهای عینی و بیرونی دانست و عنوان کرد: کشور ما توانمندی‌های زیادی جهت تولید علم دارد که به لطف خدا و همت جوانان شاهد شکوفایی کشور علی‌رغم تحریم‌های مختلف هستیم.

وی از دانشگاهیان خواست تا ارتباط‌شان را با لایه‌های مختلف جامعه توسعه ببخشند و با مردم بیشتر در تعامل باشند تا بتوانند هدفمندتر خدمت کنند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها