سرپرست فرمانداری کاشمر: برای افزایش ماندگاری زائران باید به بخش گردشگری منطقه اهمیت داده شود

سرپرست فرمانداری کاشمرگفت: جهت افزایش ماندگاری زائران باید به بخش گردشگری منطقه اهمیت بیشتری داده شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، مهدی محمودی امروز ۲۱ خرداد در نشستی خبری با بیان اینکه منطقه کاشمر به خصوص کوهسرخ از توانایی‌های بالایی در جذب گردشگر برخوردار است، افزود: اگر قصد داریم ماندگاری زائران و مسافران در شهرکاشمر بیشتر شود باید ظرفیت‌های اجتماعی و اقتصادی منطقه را افزایش داد.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل های گردشگری شهرستان، طبیعت زیبا ، اب وهوای متبوع ، ابشارهای دیدنی ، کوهستانی بودن منطقه وسایر ظرفیت‌های کشاورزی ومعدنی را گوشه ای از زیباییها واستعدادهای شهر ریوش وبخش کوهسرخ برشمرد و شناساندن استعدادهای گردشگری درکوهسرخ وتبدیل استعدادهای بالقوه منطقه با برنامه ریزی های مدون درقالب تهیه زیرساخت های گردشگری را ازبرنامه های پیش رو دانست.

وی خاطر نشان کرد: بهترین سرمایه این منطقه سرمایه گردشگری است وحمایت از آن، تحقق شعار” تولید ملی، حمایت از سرمایه وکارایرانی” را درشهرستان در پی خواهد داشت.

محمودی خواستار توجه ویژه به استعدادها و ظرفیت های اقتصادی، انسانی وطبیعی منطقه و پیگیری ایجاد منطقه ویژه گردشگری کوهسرخ شد.

گفتنی است منطقه کوهسرخ با وسعتی معادل ۲۱۹۳ کیلومتر مربع و مساحت به مرکزیت شهرریوش در۳۵ کیلومتری شمال کاشمر واقع شده است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها