حجت الاسلام والمسلمین روحانی کاشمری درگذشت

http://www.davaran.ir/wp-content/uploads/2012/06/tasliat.jpg

حجت الاسلام والمسلمین روحانی کاشمری از علما و خطبای برجسته خراسان و موسس مدرسه علمیه علی بن ابی طالب(ع) مشهد در سن ۷۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بصیرت، حجت الاسلام والمسلمین روحانی کاشمری از شاگردان برجسته حضرات آیات میرزا جواد آقا تهرانی، سعیدی و مروارید بود که سالیان متمادی به وعظ و تبلیغ معارف اهل بیت(ع) و پاسخگویی به سوالات و شبهات جوانان اشتغال داشت و خدمات فراوانی را در حوزه های علمیه انجام داد.

او در سال ۱۳۱۹شمسی در کاشمر متولد شد و پس از سپری کردن دوران کودکی وارد مدرسه علمیه حاج سلطان کاشمر شد و سطوح حوزوی را نزد اساتید برجسته فرا گرفت.

این عالم ربانی با استفاده از کرسی وعظ و خطابه نقش بسزائی در ترویج معارف اهل بیت(ع) ایفا نمود و همواره با قشر جوان ارتباطی نزدیک و صمیمی داشت. وی در سال ۱۳۴۱شمسی «انجمن پاسخ به سوالات جوانان» را در کاشمر راه اندازی کرد و از این طریق ارتباط خود را با نسل جوان گسترش داد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی کاشمری در سال‌های قبل از انقلاب به مشهد مقدس آمد و ضمن استفاده از محضر بزرگان خراسان در این شهر ساکن شد و به ادامه فعالیت‌های تبلیغی خود مشغول شد.

وی مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) را با همکاری جمعی از خیرین تاسیس نمود و خود مدیریت آن را بر عهده گرفت. این خطیب توانا پس از سال‌ها تبلیغ و خطابه ، به بیماری طولانی مبتلا شد و سرانجام پس از چندین سال رنج و تحمل سختی در روز جمعه ۶ /۵/ ۹۱ دار فانی را وداع گفت.

۱ نظر

  1. سلام؛
    براتون یه دعوت ویژه دارم! لطفا بعد از مدتها یه سر بهم بزنید؛ منتظرم و یا علی[گل]

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها