اقدامات ضروری برای قطع واردات گندم از زبان نائب رییس کمیسیون کشاورزی

نایب‌ رییس‌ کمیسیون‌ کشاورزی مجلس اظهار داشت: اگر در بحث واردات گندم ضعیف عمل شود، مسلما استیضاح وزیرکلید می‌خورد.
محمدرضا اسماعیل نیا در جمع خبرنگاران با بیان این که نمایندگان ملت به دنبال استیضاح وزرا نیستند، تصریح کرد: ما معتقدیم باید در فضای تعامل و همکاری مساله واردات گندم را حل و فصل کنیم اما در غیر اینصورت چاره‌ای جز استیضاح وزیر نداریم.
وی گفت: منطقی شدن نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت،‌ حمایت لازم از کشاورزان و در اختیار قرار دادن بذر اصلاح شده به گندم‌کاران، سر و سامان دادن به اوضاع کود همچنین توجیه اقتصادی داشتن کشت گندم برای کشاورزان از جمله راهکارهایی است که می‌تواند به گندم‌کاران در تولید محصول کمک کند.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات مجلس برای قطع واردات گندم گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، ‌معدن و تجارت کارگروه مشترکی را ترتیب داده که در حال حاضر بحث‌های کارشناسی و تخصصی آن مطرح شده اما معتقدیم که واردات باید در حد ذخیره استراتژیک و منطقی صورت گیرد تا به تولید داخلی ضرر وارد نشود.

۱ نظر

  1. مهدی گفت:

    عجب نماینده فعالی به به! همه مشکلات مردم را در بخش کشاورزی می بینند

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!