رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر: باید فضای کشور را به سمت فضای ارزشمند دین سوق داد

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر گفت: باید فضای کشور را به سمت فضای ارزشمند دین سوق داد.

سلحشور در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان،  با بیان اینکه به هر اندازه که می‌توان بایستی فضای معنوی دوران ایثار و شهادت را در کشور حاکم کرد، گفت: بایستی فضای کشور را با برپایی یادواره‌ها به سمت فضای ارزشمند دین سوق داد.

وی با اشاره به این‌ه شهرستان کاشمر به لحاظ داشتن چندین امامزاده و وجود آرامگاه شهید مدرس در بین سایر شهرستان‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: باید تلاش کرد یادوارهای شهدا در خور شأن شهدا و شهرستان برگزار شود.

وی با اعلام اینکه درصد شهدای طلبه و روحانی حتی از نیروهای عمل‌کننده سپاه بیشتر است به سخن  اشاره کرد و گفت: امروزه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا کمتر از فضیلت شهادت نیست.

سلحشور با تأکید بر این‌که برگزاری یادواره شهدا نباید همانند جلسه ختم باشد، افزود: بایستی یادواره شهدا به گونه‌ای برگزار شود که پس از برگزاری اثرات آن در سطح شهر باقی بماند.

وی با اعلام این‌که تاکنون هیچ‌گاه مجالس شهدا برای هزینه نمانده‌اند، شخصیت شهید مدرس را یک شخصیت کشوری و ملی دانست و گفت: اگر واقعاً بخواهید یادواره‌ای در خور شأن شهید مدرس برگزار کنیم، باید ملی باشد .

وی با بیان این‌که ۷۵ درصد شهدای روحانی کاشمر از کوه‌سرخ‌اند، گفت: بیش از ۴۰۰۰ نفر از شهدای دوران دفاع مقدس را روحانیان تشکیل می‌دهند که در بین استان‌های خراسان، خراسان رضوی با ۳۶۷ شهید بیشترین شهدای روحانی را به خود اختصاص داده است .

وی تصریح کرد: تغییر فضای فرهنگی با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امکان‌پذیر است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!