فرمانده انتظامی کاشمر: بیشترین معضلات اجتماعی شهر اعتیاد، بیکاری و سرقت است

http://foroghclinic.com/Etiyad.jpg

به گفته فرمانده انتظامی کاشمر، بحث تهاجم فرهنگی دشمن نیز به روستاها رسوخ پیدا کرده است و شاهد یکسری ناهنجاری‌های اجتماعی در روستاها هستیم.

سرهنگ شیخی نژاد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با اشاره به اینکه خوشبختانه در بحث فرهنگ عفاف و حجاب، با توجه به تدین و مذهبی بودن مردم کاشمر مشکل خاصی نداریم، گفت: در شهرستان بدحجابی پسران از دختران بیشتر است و متأسفانه با آرایش‌های بسیار غلیظ و پوشیدن لباس‌هایی که برگرفته از فرهنگ غرب است، پسران خود را نمایان می‌کنند.

وی گفت: در بحث برخورد با بدحجابی و یا بی‌حجابی در جامعه نباید فقط در حد تذکر و یا جریمه کردن باشد بلکه باید فراتر از آن باشد تا مسأله بی‌حجابی و یا بدحجابی در جامعه کمرنگ شود.

سرهنگ شیخی‎نژاد، خواستار تخصیص بودجه فرهنگی در بحث فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شد.

وی گفت: بیشترین معضلات اجتماعی در کاشمر اعتیاد به مواد مخدر، بیکاری و سرقت است که متأسفانه به خاطر بیکاری، درصدی از جوانان به سمت مواد مخدر روی آورده‌اند و وقتی افراد اعتیاد به مواد مخدر داشته باشند برای تأمین مواد ، دست به جرایم دیگری می‌زنند.

فرمانده انتظامی کاشمر عملکرد ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر این شهرستان را ضعیف اعلام کرد و گفت : همه اعضای ستاد بر این باور هستند که چون شهرستان کاشمر یک شهری کاملاً مذهبی است کمتر نیاز به امر به معروف و نهی ازمنکر دارد و جلسات این ستاد را کمتر برگزار می کنند، لذا در این رابطه فعالیت خاصی در شهرستان انجام نشده است.

وی با اظهار تأسف از اینکه از دو سال قبل بحث مواد مخدر صنعتی شیشه در بین جوانان رواج پیدا کرد و اغلب جوانان به خاطر تبلیغات زیادی که سایت‌های خارجی در رابطه با اثرات این نوع مواد مخدر داشتند به مصرف آن روی آورده‌اند، از نبود آزمایشگاه مواد مخدر صنعتی در کاشمر انتقاد کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه نمونه‌گیری خون افراد مبتلا به این نوع مواد مخدر فقط در آزمایشگاه‌های تخصصی مواد شیمیایی صنعتی قابل تشخیص است، متأسفانه برخی ازدواج‌ها به خاطر این‌که در آزمایشگاه‌ها اعتیاد جوانان به مواد مخدر صنعتی شیشه تشخیص داده نشده، پس از مدتی منجر به طلاق شده است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!