به مناسبت سالگرد شهادت مدرس؛ کاشمر میزبان بهارستانی ها

http://sadra-news.com/wp-content/uploads/2012/05/T80020054-2335437.jpg

مدیر مجتمع فرهنگی آیت الله شهید مدرس گفت: بر اساس آخرین رایزنی‌ها و در پی سفر دکتر لاریجانی، به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد شهادت شهید مدرس، کاشمر میزبان محمد رضا باهنر نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی است.

 

حمزه سپهریان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، خاطرنشان کرد: به مناسبت دهم آذرماه سالروز شهادت شید مدرس اسوه شجاعت و بزرگمرد عالم سیاست و دیانت، مراسم در محل آرامگاه این شهید برزرگوار با حضور نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی و هیات همراه و مسوولان استانی و محلی با اجتماع عظیم مردم برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه مرحوم مدرس سیاستمداری صادق، شجاع، فقیه، زاهد، دانشمند و بصیر بود، افزود: نترس بودن و نداشتن طمع دو ویژگی مهم شهید مدرس بود که وجود این ویژگی‌ها باعث شد که او با ستمگران سازش نکند و در مقابل آنان ایستادگی نماید.

 

سپهریان اظهار کرد: نزدیکی و ارتباط شهید مدرس با خدا، عدم وابستگی به دنیا و وجود ایمان و اصول اعتقادی در این شهید علت شجاعت او بود و وجود این ویژگی‌ها در ایشان باعث شد تا حق و عدالت را در جامعه پیاده و اجرا کند.

 

وی یادآور شد: شهید مدرس سیاست و دیانت را با هم آمیخت و سیاست را در متن قوانین پیاده کرد و روحانیت را از تک بعدی بیرون آورده و وارد عرصه سیاسی و اجتماعی همه‌ جانبه کرد.

 

مدیر مجتمع فرهنگی آیت الله شهید مدرس گفت: برگزاری بزرگداشت شهید مدرس فرصت مغتنمی است که اندیشه‌ها و تفکر شهید مدرس به ویژه برای نسل جوان انقلاب بازگو و یادآوری شود.

 

سپهریان با تشریح برنامه‌های ویژه بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد شهادت شهید مدرس در کاشمر پرداخت و ادامه داد: برپایی شب شعر، برگزاری محفل انس با قرآن و مراسم قرائت دعای کمیل و ندبه و… از جمله این برنامه‌ها است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها