به مناسبت گرامیداشت حماسه نهم دی‌ماه، نمایشگاه «تجلی بصیرت» در امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر برپا شد

b9b60bc76895b34cc64344f7d5eb49511.jpg (260×180)

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان رضوی گفت: به مناسبت گرامیداشت حماسه نهم دی‌ماه، نمایشگاه «تجلی بصیرت» در امامزاده سید حمزه(ع) کاشمر برپا شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر ادامه داد: این نمایشگاه در راستای ارتقاء بصیرت آحاد جامعه به ویژه جوانان همزمان با سراسر کشور از امروز ۹ دی در کاشمر برپا شده و تا روز اربعین برای بازدید عموم دایر است.

وی ابراز کرد: با توجه به اهمیت نقش بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی نمایشگاه تجلی بصیرت برپا شده که در آن ۲۶ پوستر و تصاویر گوناگونی از وقایع ۹ دی در منظر عموم قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام تدینی از خانواده‌ها دعوت کرد به همراه فرزندان خود از این نمایشگاه بازدید کنند تا فرهنگ عاشورایی و اهمیت توجه به آن در بین نسل‌های جوان نهادینه شود.

وی با اشاره به سالروز حماسه نهم دی ماه و نزدیکی اربعین، این ایام را فرصت نابی برای پاسداشت و تبیین بیشتر ابعاد این دو حماسه جاودان برای نسل‌های امروز و آینده‌سازان ایران اسلامی عنوان کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر از حماسه بی‌دیل نهم دی ۸۸ با عنوان تجلی حضور مؤمنانه و تؤام با بصیرت امت آگاه و هوشیار ایران اسلامی یاد کرد و گفت: حضور آگاهانه و پرشور مردم بصیر و فهیم ایران اسلامی در راهپیمایی نهم دی، ضمن تجدید بیعت مجدد با امام(ره) و ولایت، شاهکاری زیبا و ماندگار از حماسه، بصیرت و اتحاد را خلق کردکه عظمت این حضور عظیم و سرنوشت‌ساز ضمن نمایش جهانی اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نشان داد که این ملت همواره و در هر لحظه قدردان نعمت‌گران سنگ ولایت و پایبند به اصول و ارزش‌های انقلاب بوده و درگذر از آزمون حوادث زمان، محکوم به تکرار تاریخ نیست.

وی یکی از رموز ماندگاری و ثبات انقلاب اسلامی مدیریت و رهبری شایسته آن دانست و تصریح کرد: در حماسه نهم دی‌ماه، بار دیگر شاهد بودیم مدیریت رهبری ارزشی، حق را از باطل تمیز داد و مردم را راهبری ولایی کرد.

حجت‌الاسلام تدینی بر لزوم گرامی‌داشت حماسه نهم دی‌ماه در راستای جریان‌سازی و تداوم بصیرت دینی و ولایی، تأکید کرد و افزود: بر اساس منویات رهبری یکی از شاخصه‌های بارز نهم دی عنایت الهی است که در یکی از سهمگین‌ترین میدان‌ها به مدد ملت ایران آمد و با این وصف دین‌مداری و ولایت‌پذیری ملت ایران بار دیگر به نمایش گذاشته شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با حرکت بر حول محور ولایت و تکیه بر بصیرت و آگاهی که عامل اصلی خنثی‌سازی توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان است، نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان بالنده و پرشتاب در مسیر تعالی و پیشرفت گام برداشته و زمینه تحقق حکومت جهانی را فراهم می‌کند.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!