افت سطح آب سفره های زیرزمینی در دشت های کاشمر

2008_12_14__12_11_35_news.jpg (448×312)

فرماندار کاشمر از افت سطح آب سفره های زیرزمینی در دشت های این شهرستان خبر داد.
مهدی فروزان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باتوجه به افت سالیانه سطح آب سفره های زیرزمینی به میزان ۸۰ سانتیمتر در دشت های این شهرستان اجرای طرح فاضلاب از ضروریات منطقه محسوب می شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فرماندار کاشمر از اجرای فاضلاب شهری کاشمر با اعتباری بالغ بر ۷۷۰ میلیارد ریال خبر داد و بیان کرد: اجرای این طرح عظیم، شکوفایی بخش کشاورزی ، رونق اقتصادی منطقه ، ایجاد اشتغال پایدار و حفظ منابع آب زیرزمینی را به همراه خواهد داشت.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه این طرح از سال ۸۷ درحال پیگیری است گفت: در تلاش هستیم با حمایت و مساعدت اجرای این طرح هرچه سریعتر اجرایی شود.

۹۰درصد اعتبارات کشاورزی کاشمر جذب شد

فروزان مهر با بیان اینکه ۹۰درصد اعتبارات کشاورزی این شهرستان جذب شده است اظهار داشت: کشاورزی از زیرساختهای اساسی شهرستان است که در کارگروه مربوطه مصوبات مهمی در توسعه بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی گفت : ۹۰درصد اعتبارات توسعه بخش کشاورزی به مبلغ هفت میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان جذب و پرداخت شده و ۱۰۰ درصد پرونده ها به تصویب کارگروه رسیده است.

فرماندار کاشمرافزود: اعتبارات جذب شده بخش توسعه کشاورزی شهرستان درسال ۹۱ بیش از ۶۲ میلیارد ریال است که ۲ میلیارد به بخش کوهسرخ اختصاص داده شده است.

اختصاص اعتبارات به صنایع تبدیلی

وی اظهارداشت: قسمت عمده این اعتبارات به جوانان جویای کار در بخش احداث گلخانه ها و سرمایه گذاری در بخش توسعه دامداریها احداث گلخانه ها و ایجاد مجتمع های دامپروری و صنایع غذایی وتبدیلی اختصاص داده شده است.

فروزان همچنین از اختصاص مبلغ ۳۵ میلیارد ریال بصورت متمرکز از اعتبارات استان به توسعه مرغداری و مجتمع های کشاورزی به منظور پرورش مرغ مادر در بحث دام و طیور خبرداد.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!