اجرای طرح ملی بسیج سلامت ایرانیان با مشارکت ادارات زیربط در۷۰نقطه از شهرستان کاشمر

 

دکتر مجتبی قائمی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت کاشمر از اجرای طرح ملی بسیج سلامت ایرانیان از ۱۹ لغایت ۲۴ اردیبهشت ماه در شهرستان کاشمر خبر داد و گفت: طرح ملی بسیج سلامت ایرانیان در تمامی مراکز بهداشتی درمانی و مراکز شهری و روستایی ،خانه های بهداشت ،بیمارستانها، درمانگاههای سطح شهرستان و همچنین یک پایگاه سنجش سلامت در محل شبکه بهداشت ودرمان کاشمر با مشارکت کاردانها و کارشناسان بهداشتی ،امداد گران جمعیت هلال احمر ،بهورزان ،دانشجویان دانشکده پرستاری کاشمر،مربیان بهداشت آموزش و پرورش و پرستاران شاغل در بیمارستانهای کاشمر در ۷۰نقطه از شهرستان کاشمر در حال اجراست.

دکتر قائمی تصریح کرد: در اجرای طرح رایگان غربالگری فشار خون، قند و وزن تمامی افراد بالای ۳۰ سال اندازه گیری و در صورت بالا بودن فشار خون به پزشک ارجاع داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح بسیج ملی ارتقای سلامت ایرانیان، با هدف پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و بررسی وضعیت عوامل موثر در بروز بیماریهای قلبی ـ عروقی از جمله پرفشاری خون، اضافه وزن و چاقی در جمعیت ۳۰ ساله و بالاتر اجرا می شود که برای برنامه ریزی موثر در پیشگیری از این بیماری ها سودمند است.

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها