تکریم و احترام، تنها انتظار معلمان بازنشسته

مسوول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش کاشمر گفت: انتظار یک معلم بازنشسته، تنها تکریم و احترام است.

images در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، با بیان این‌که بازنشستگان آموزش و پرورش، همان‌ مدیران، معاونین، دبیران، مسوولین و کارمندان قدیمی‌ هستند که بسیاری از امور را پایه‌گذاری کرده‌اند، افزود: این بازنشستگان که چه بسا ممکن است با مشکلاتی مواجه باشند، انتظار احترام و تکریم دارند.

وی ضمن اشاره به این‌که کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در سال ۱۳۷۰به طور رسمی در کشور راه‌اندازی شده و در کاشمر نیز از سال ۱۳۷۱ با ۲۰۰ عضوِ بازنشسته، آغاز به کار کرد؛ گفت: در حال حاضر این کانون در شهرستان دارای هزار و ۸۰۰ عضو است.

تحصیلدار تهرانی به طلبکاری‌های بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بعضی از این عزیزان از سال ۱۳۸۶ ماهیانه۲۰۰ هزار تومان و بازنشستگان جدید نیز پاداش خود را در سه یا ۴ قسط دریافت می‌کنند که دریافتی پس از بازنشستگی اعضای کانون، بیشتر مربوط به پاداش کار، طلبکاری مرخصی، ماموریت و حق روستا است.

وی با بیان این‌که با اجرای طرح بیمه تکمیلی، یک درصد از حقوق بازنشستگان کسر می‌شود که نسبت به شاغلین هزینه کمتری پرداخت می‌شود؛ افزود: اغلب هزینه‌های بیمارستانی همکاران بازنشسته تا ۹۵ درصد پرداخت می‌شود که علت تفاوت تعهدات بیمه طلایی و بازنشستگان، هزینه پرداختی توسط کارمندان رسمی و اعضای کانون است.

مسوول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش کاشمر در ادامه به صندوق قرض‌الحسنه که توسط ۷۵۰ نفر از اعضای کانون راه‌اندازی شده اشاره کرد و افزود: تاکنون چنین صندوقی فقط در چند شهر کشور راه‌اندازی شده است.

تحصیلدار با بیان این‌که تاکنون به هزار و ۲۰۰ نفر از اعضای صندوق وام قرض‌الحسنه پرداخت شده؛ خاطرنشان کرئ: بازنشستگان بیش از هر چیز از لحاظ روحی نیازمند تکریم و احترامند و گاهی به دلیل عدم شناخت پرسنل جدید، بازنشستگان مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند که منجر به رنجش آنان می‌شود.

۳ نظر

  1. امیر حیدریان گفت:

    سلام، آقای تحصیلدار یکی از باشخصبت ترین دبیران و شهروندان کاشمر هستن امیدوارم در هر موقعیتی که هستن سلامت و برقرار باشن

  2. حسین ه گفت:

    منهم نظر امیر آقا رو تایید وبه آقای تحصیلدار احترام زیادی میذارم

  3. طراحی سایت مذهبی گفت:

    بسیار عالی، ممنون از مطالب خوبتان

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها