رشد ۳۵ درصدی بودجه عمرانی بخش کشاورزی در سال ۹۲

http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1392/01/26/IMG20542081.jpg

ایرنا گزارش می دهد:

تهران – نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از رشد ۳۵ درصدی بودجه عمرانی در بخش کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۲ خبرداد.

 

 

ˈمحمد اسماعیل نیاˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: براساس تجزیه تحلیل صورت گرفته، فصل کشاورزی و منابع طبیعی در لایحه بودجه سال ۹۲، ۲۳ درصد رشد داشته است.

وی اظهارکرد: مجموع اعتبارات وزارت جهادکشاورزی و سازمان های تابعه نیز ۲۲٫۶۷ درصد نسبت به سال ماقبل رشد داشته است.

به گفته وی، سهم اعتبارات فصل کشاورزی و منابع طبیعی از کل بودجه سال ۹۲، ۲٫۵۴ درصد است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در لایحه پیشنهادی ، بودجه عمرانی سال ۹۲ کل کشور، نسبت به سال گذشته، حدود ۳۵ درصد کاهش یافته، اما بودجه عمرانی فصل کشاورزی ۳۵٫۸ درصد افزایش نیز داشته است.

وی ادامه داد: این افزایش بودجه عمرانی در بخش کشاورزی کمتر از سرمایه گذاری مورد نیاز این بخش و دستیابی به اهداف برنام پنجم توسعه است.

اسماعیل نیا تاکید کرد: مجموع اعتبارات عمرانی ردیف های متفرقه بخش کشاورزی در لایحه بودجه ۹۲ دارای کاهش ۷۶ درصدی نسبت به سال ۹۱ است.

وی اظهار کرد: رقم کل اعتبارات ردیف های متفرقه بخش کشاورزی در لایحه بودجه ۹۲ از کاهش ۳۳ درصدی برخوردار است.

وی گفت: با توجه به این که ضریب های متفرقه بخش کشاورزی تامین کننده مهمترین اهداف برنامه پنجم توسعه و قانون افزایش بهره وری در بخش کشاورزی است اعتبار پیشنهادی برآورنده تحقق این اهداف نیست.

اسماعیل نیا افزود: برخی ردیف های متفرقه بخش کشاورزی فاقد طرح مشخص و زمان بندی تعیین شده است ، این نشان می دهد که برخی از این ردیف های بودجه بخش کشاورزی در لایحه نافی قانون برنامه پنجم توسعه و همچنین اهداف کمی و برخی تکالیف تعیین شده در قانون بهره وری است که این امر بیانگر بی توجهی به افزایش قانون بهره وری و برنامه پنجم توسعه در این بخش است.

 

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها