مهاجرت جوانان بیکار برای ما مسئولان خجالت‌آور است

باشگاه خبرنگاران گزارش می دهد:

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‎ترین معضل امروز در کاشمر موضوع بیکاری جوانان و مهاجرت آنان از این شهرستان است که این موضوع برای ما مسئولان خجالت‌آور است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد ،محمد اسماعیل‌نیا صبح امروز در جلسه هم‎اندیشی با مردم این شهرستان که با حضور فرماندار و مسئولان ادارات دولتی در محل مسجد جامع کاشمر برگزار شد، اظهارداشت: ۵۳ درصد جوانان بردسکن و ۳۹ درصد در کاشمر و خلیل‎آباد برای پیدا کردن شغل از این شهرستان‎ها مهاجرت می‎کنند و باید اذعان کرد که کارگر شدن جوانان ما در شهر یزد، برای ما جای تاسف دارد.

وی افزود: مشکل اساسی مردم کاشمر بیکاری جوانان است و حجم زیادی از نامه‌هایی که به ما می‌رسد در همین رابطه است، بنابراین همه باید کمک کنند تا بتوانیم این مشکل را به صورت ریشه‌ای حل کنیم و برای دستیابی به این هدف در مرحله اول باید سیاست زدگی‌های کودکانه را رها کنیم.

وی ادامه داد: هر چند ایجاد اشتغال وظیفه دولت است، اما ما هم در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم که برای حل این مشکل به دولت کمک کنیم، بنابراین با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با توجه به ظرفیت‌های بومی شهرستان کاشمر، قصد داریم با جذب سرمایه‌گذاران بزرگ، توسعه کشت گلخانه‌ای، توسعه پرواربندی گوسفند، ایجاد اشتغال ارزان و با صرفه مانند تولید کود ورمی کمپوست و سایر اقدامات زیربنایی، مشکل بیکاری جوانان منطقه را حل کنیم.

در بخش دیگری از این نشست هم‌اندیشی،‌ جلسه پرسش و پاسخ و بیان مشکلات مردم کاشمر با نماینده مجلس برگزار شد.

 

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!

آخرین ارسال ها