نمایشگاه قرآن عترت و عفاف و حجاب در کاشمر برپا شد

 

جواد روشندل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این نمایشگاه از پنجم  تا ۲۵ ماه مبارک رمضان در صبح و عصر برای بازدید عموم دایر  است.

وی عفاف و حجاب را از ضروری‌ترین و حساس‌ترین مسائل فرهنگی جامعه عنوان کرد و افزود: باید در راستای ترویج و اشاعه این فرهنگ برنامه‌ها و سازوکارهای لازم را  ارائه دهیم که یکی از آنها برپایی نمایشگاه و آشنایی کامل خانواده ها از تهاجم فرهنگی است.

وی همچنین به اهمیت و نقش والای عفاف و حجاب در دین اسلام اشاره کرد و گفت  در دین اسلام حجاب و عفاف از جایگاه استواری برخوردار بوده و در آیات و روایات دینی بر مقام و منزلت زن در جامعه با حفظ عفاف و حجاب تأکید زیادی شده است

روشندل افزود: حجاب و عفاف به معنای واقعی فقط مختص زنان نیست، بلکه شامل مردان نیز می‌شود و در این میان حجاب بهترین پوشش برای عفاف است و حفظ پاکدامنی و هویت یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اهداف حجاب محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: طی سال‌های گذشته اقدامات بسیار مناسبی در راستای شناساندن هر چه بهتر و بیشتر پوشش‌های اسلامی در مقابل پوشش‌های غیراسلامی و در شان اسلام انجام پذیرفته است و شاهد برگزاری نمایشگاه‌های متعدد متناسب با بافت و فرهنگ غنی اسلامی هستیم

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!