اختصاص ۲ درصد از بودجه عمرانی کاشمر به امر پژوهش

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص دو درصد از بودجه عمرانی این شهرستان به امر پژوهش خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص 2 درصد از بودجه عمرانی کاشمر به امر پژوهش

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، محمد اسماعیل‌نیا ظهر امروز در آیین تجلیل از پژوهشگران و دست‌اندرکاران حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر اظهار کرد: امیدواریم با تخصیص این اعتبار شاهد انجام تحقیقات و پژوهش‌های خوبی در راستای رشد و پیشرفت این شهرستان در بخش‌های مختلف باشیم.

وی با تاکید بر اینکه خلق اثر عمیق باید همواره ماندگار و تاثیرگذار باشد، یادآور شد: معتقدیم باید بالاترین بودجه هدفمند به مسئله پژوهش و کارهای تحقیقاتی اختصاص یابد تا شاهد تحولات و تغییرات خوبی در بخش‌های گوناگون باشیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استفاده از مدل‌های واقع‌گرا می‌تواند جامعه را به آرمان برساند، خاطرنشان کرد: باید همه با هم کمک کنیم تا این اتفاق مهم در کشور نهادینه شود.

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می‌توانیم با انجام تحقیقات پژوهشی از افزایش بیماری‌های صعب‌العلاج جلوگیری کنیم، تصریح کرد: باید با کنار گذاشتن تشریفات، تحقیقات انجام شده را تبدیل به مدل کنیم تا بستر و زمینه پژوهش فراهم شود.

اسماعیل‌نیا با اشاره به اینکه می‌توان با بهره‌گیری و استفاده از شیوه‌های نوین تولید ۳۵ تن زعفران در کاشمر را به ۱۰۰ تن افزایش داد، گفت: با استفاده از روش‌های تدریجی موثر و به‌کارگیری مدیریت حرفه‌ای در مزارع می‌توان شاهد تولید محصولاتی با کیفیت و کمیت بود.

وی با انتقاد از اینکه ایران به لحاظ تولیدات کشاورزی در جایگاه خوبی قرار دارد اما در حوزه تجارت آسیب‌پذیر هستیم، گفت: باید با انجام فعالیت‌های پژوهشی و بررسی طرح‌ها و ایده‌های مختلف ارائه شده در زمینه بسته‌بندی، زمینه بازارپسندی محصولات را ارتقا بخشیم.

اسماعیل‌نیا اظهار کرد: قطعاً با قابلیتی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر و سایر مراکز آموزش عالی شهرستان وجود دارد می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح شاهد درخشش دانشجویان در سطوح استانی، ملی و بین‌المللی پژوهش بود

نظرتان را بنویسید

عضویت ایمیلی

خبرنامه پایگاه اطلاع رسانی کاشمر این امکان را برای شما فراهم میکند تا به وسیله ثبت آدرس ایمیل خود در کادر زیر از آخرین مطالبی که در سایت منتشر میشود، مطلع شوید!